Zvezdin prvi remi na pripremama

Fudbal 08. jul 202123:03 0 komentara
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Fudbaleri Crvene zvezde u četvrtoj pripremnoj utakmici odigrali su protiv Šturma 1:1, što je prvi nerešen rezultat šampiona Srbije na pripremama.

Crveno-beli su počeli meč u sastavu Borjan, Babić, Dragović, Pankov, Rodić, Sanogo, Nikolić, Bakajoko, Ivanić, Katai, Ben. Dakle reprezentativac Komorskih Ostrva ponovo je bio lažna deveetka i upravo je on postigao u 11. minutu vodeći pogodak za crveno-bele, posle odlične akcije Mirka Ivanića. Imala je Zvezda još nekoliko prilika, a najbolju opet Ben, međutim otišla je na odmor sa minimalnom prednošću.

U drugom delu mnogo bolja igra ekipe iz Graca. U 49. minutu Austrijanci dobijaju penal, ali udarac Jantšnera sa bele tačke odbranio je Milan Borjan. Kapiten Zvezde još jednom je odbranio veliku šansu Jantšneru i naprosto je začarao gol. Zvezda bi možda i dobila utakmicu da je on ostao na terenu, ali je u međuvremenu zamenjen Zoranom Popovićem, a šansu su još dobili Gobeljić, Gajić, Krstović, Falko, Krstičić kome je ovo debi po povratku iz AEK, Srnić, Petrovi, Eraković i Stanić.

Šturm je na kraju došao do izjednačenje posle novog penala u 83. minutu. Ovog puta precizan sa bele tačke bio je gruzijski fudbaler Kiteišvili. Ovo je Zvezdi bila generalna proba pred početak sezone koji je zakazan 16. jula u prvenstvu protiv Vojvodine.