Zvezda uz dosta sreće u finalu Kupa

Fudbal 21. apr 202119:13 2 komentara
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde prvi su finalisti Kupa Srbije pošto su na stadionu Rajko Mitić savladali Radnik iz Surdulice 2:1.

Crveno-beli su krenuli furiozno i već u drugom minutu poveli. Strelac je bio Nemanja Milunović i to na njegov način – glavom. Mada, pomoćni sudija je signalizirao ofsajd Sanoga koji se spremao na gol liniji da potvrdi gol Milunovića. Ipak glavni sudija Đorđić smatrao je da Sanogo ipak nije dodirnuo loptu i priznao je pogodak Milunovića.

Na 2:0 povisio je Falčineli pošto je lepo ispratio akciju Bena u 34. minutu i sa pet metara rutinski posla loptu u mrežu. Rezultatom 2:0 otišlo se na poluvreme i delovalo je da će Zvezda rutinski odraditi i drugih 45 minuta. Ali već u 51. minutu bilo je 2:1. Makarić je zatresao mrežu i najavio uzbudljivih 40 minuta. Imao je Radnik fantastičnu priliku u 70. minutu ali je Stamenković zakasnio na centaršut Danoskog. A onda je u 85. minutu upravo Danoski propustio veliku priliku pošto je pogodio samo prečku.

Na kraju ostalo je 2:1 i Zvezda se plasirala u finale, gde čeka pobednika meča Vojvodina – Partizan.