Zvezda u polufinalu: Penali, crveni karton i nadahnuti Ben

Fudbal 06. apr 202220:41 1 komentar
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda/Starsport

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije. Ekipa Dejana Stankovića je savladala TSC sa 4:0 na svom terenu, uz dva gola sa bele tačke.

Crvena zvezda je povela već u šestom minutu utakmice. Sa bele tačke bio je precizan Aleksandar Katai. Penal je dosuđen pošto je Tomanović oborio Ohija posle prodora Gajića.

Vrlo se se zabrinuli navijači na Marakani, pošto je Gelor Kanga morao da napusti igru u 9. minutu zbog povrede. Na terenu ga je zamenio Nenad Krstičić.

#related-news_0

Dosta prekida viđeno je u nastavku, a zakuvalo se u 28. minutu kada je došlo do verbalnog sukoba i guranja. Sve je počelo duelom Katija i Petrovića posle borbe za loptu, a onda su se uključili i drugi igrači. Žute kartone posle svega su dobili Katai, Petrović i trener domaćih Stanković.

Početkom drugog dela utakmice dosuđen je novi penal za Zvezdu, a Đakovac je dobio i crveni karton zbog faula nad Pavkovim. U 56. minutu kazneni udarac je realizovao Ben.

Tri minuta kasnije crveni karton dobio je Nenad Filipović, rezervni golman TSC, zbog dobacivanja.

Prednost beogradskog tima povećao je u 74. minutu Mirko Ivanić, koji je šutirao sa distance. Konačni rezultat postavio je Ben u 80. minutu, ukrao je loptu protivniku i uspešno završio solo-akciju.

U polufinale Kupa se plasirala i Vojvodina, koja je u gostima nadigrala Rad sa 4:0.

Poveli su Novosađani već u 10. minutu, kada je Vukčević glavom poslao loptu u mrežu, posle centaršuta Zukića. Samo sedam minuta kasnije je Simić pogodio iz penala, koji je dosuđen posle faula Đorića nad Vukčevićem.

U 25. minutu je već bilo 3:0, kada se upisao Topić. Konačni rezultat postavio je Zukić, koji je bio precizan sa bele tačke. Ovoga puta penal je dosuđen zbog prekršaja Đorića nad Simićem.