Zvezda laganim dvokorakom preskočila Brdo

Fudbal 29. avg 202121:01 2 komentara
Reuters, Marko Djurica

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su pobedu u derbiju sedmog kola Superlige protiv Čukaričkog na Banovom brdu rezultatom 2:1.

Taman pred reprezentativnu pauzu crveno-beli su dostigli optimalnu radnu temperaturu. Sa jedne strane sigurno da je navijačima žao što se baš sada prekida takmičenje, ali sa druge i sam Dejan Stanković je vapio za odmorom, pa će ova pauza ipak dobro doći ekipi.

Što se tiče meča sa Čukaričkim Zvezda je to lako rešila. Do vodećeg gola došla je u finišu prvog poluvremena. U 40. minutu Kanga je odlično centrirao a sve bolji Pavkov glavom zatresao mrežu. Doduše i golman Mićović je možda mogao bolje da interveniše. Na 2:0 povisio je Aleksandar Katai u 57. minutu. Praktično kada je bilo rešeno pitanje pobednika Đorđe Jovanović smanjio je na 2:1 i postavio konačan rezultat.

Zvezda je prva na tabeli sa 16 bodova, koliko ima i TSC, ali uz utakmicu manje. Doduše, iza nje je Partizan sa 15 bodova i utakmicom manje od večitog rivala. Čukarički je šesti sa 10 bodova.