Zenit brojao do četiri protiv Malmea i Birmančevića, slavila i Atalanta

Fudbal 29. sep 202120:55 > 21:05 0 komentara
Zenit Saint Petersburg's Aleksei Sutormin celebrates scoring their third goal
REUTERS/Anton Vaganov

Fudbaleri Zenita pobedili su u Sankt Peterburgu ekipu Malmea sa 4:0, dok je Atalanta u Bergamu bila bolja od Jang Bojsa 1:0 u mečevima drugog kola Lige šampiona igranim u terminu od 18.45.

Jedini gol u prvom poluvremenu u duelu Zenita i Malmea postigao je Klaudinjo u devetom minutu. Bila je to školska akcija domaćeg tima u režiji Brazilaca, Vendel je proigrao Daglasa Santosa, a ovaj upisao asistenciju za Klaudinja.

Tek što je počelo drugih 45 minuta Ukrajinac Jaroslav Rakitskij je odlično centrirao, a Daler Kuzjaev udarcem glavom još jednom matirao veterana na golu Malmea, 35-godišnjeg Johana Dalina.

U startnoj postavi gostiju iz Švedske bio je reprezentativac Srbije Veljko Birmančević. Pored njega u timu su bili i internacionalci iz Hrvatske i Bosne i Heregovine, Antonio Mirko Čolak i Anel Ahmedhodžić, ali je ovaj drugi isključen već u 53. minutu.

To je dodatno otežala situaciju u kojoj se našao Malme, pa je do kraja meča odbrana još dva puta kapitulirala.

Prvo je gol u 79. minutu postigao Aleksej Sutormin nakon male majstorije. Ponovo se asistencija pripisuje Rakitskiju, ali sve zasluge idu strelcu koji je šutirao izuzetno precizno sa 20-tak metara.

Konačan rezultat postavio je Brazilac Vendel u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Ekipi Sergeja Semaka su ovo prva pobeda i prvi bodovi ove sezone u Ligi šampiona, dok je Malme i dalje bez bodova sa dva poraza iz prva dva meča.

U trećem kolu Grupe H Zenit dočekuje Juventus, dok Malme putuje u London na megdan Čelsiju.

Pesina doneo pobedu Atalanti

U drugom meču igranom u terminu od 18.45 Atalanta je u Bergamu dočekala Jang Bojs i ostvarila pobedu od 1:0.

Švajcarci su došli oslabljeni, ali su se predstavili kao izuzetno čvrst rival. Ekipa iz Berna bila je u seriju od devet pobeda i jednog remija u svim takmičenjima, uključujući i senzacionalan preokret protiv Mančester Junajteda u prvom kolu.

Atalanta's Matteo Pessina celebrates scoring their first goal Mateo Pesina Atalanta
REUTERS/Alessandro Garofalo (Mateo Pesina slavi pogodak za Atalantu)

Gol odluke postigao je reprezentativac Italije Mateo Pesina u 68. minutu na dodavanje Kolumbijaca Duvana Zapate.

Atalanta posle dva odigrana kola ima četiri boda, dok Jang Bojs ostaje na tri poena.

U trećem kolu Atalanta gostuje Mančester Junajtedu na Old Trafordu, dok Jang Bojs dočekuje u Bernu tim Viljareala.