Zapata i Pesina skinuli Napoli sa trona: Atalanta u finalu

Fudbal 10. feb 202122:37 0 komentara
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Rival Juventusu u borbi za Kup Italije biće Atalanta, koja je u revanšu polufinala savladala branioca trofeja Napoli 3:1.

Boginja je kapitalizovala remi bez golova u prvom meču u gostima i pobedom se probila do novog finala Kupa, drugog u tri sezone. Napoli je potpuno nadigran, a da mu se crno piše najavljeno je već u uvodnoj fazi meča. Duvan Zapata je u 10. minutu doveo domaćina u vođstvo, a samo šest minuta kasnije je asistirao Pesini za 2:0.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a Irving Lozano je Napoliju doneo nadu u 53. minutu kada je prepolovio prednost. Napoliju je odgovorao bilo kakav remi sa golovima, ali taj scenario je drugim golom Pesina učinio neostvarivim. Asistent je ponovo bio Zapata. Na kraju ostalo je 3:1 i novi plasman Atalante u finale.

Tamo će se susresti sa Juventusom, a meč je na programu u Rimu.