Zakazana četvrtfinala Soccerbet Kupa prijateljstva

Fudbal 03. jun 202118:59 0 komentara
Soccerbet Kup prijateljstva
Soccerbet Kup prijateljstva/Dragana Stjepanović

U četvtak su odigrani poslednji mečevi grupne faze Soccerbet Kupa prijateljstva. Poznati su svi učesnici četvrtfinala, a borbe za polufinale na programu su već u petak.

Prvi meč dana odigrali su Dinamo i Spartak Ždrepčeva krv. Bio je to direktan duel za prvo mesto u Grupi C, a slavili su Subotičani rezultatom 3:1.

Spartak je do pobede došao nakon preokreta nakon što je Dinamo poveo golom Duvnjaka u 23. minutu. Samo nekoliko minuta kasnije, nakon sudara sa jednim igračem Spartaka golman Dinama Zadro zadobio je potres mozga zbog čega je odmah prebačen u bolnicu. Srećom, igrač je dobro što su pokazali obavljeni pregledi, ali to je označilo slom u igri Dinama.

Spartak je izjednačio sa bele tačke u 30. minutu golom Hrstića, a nakon samo tri minuta igre u nastavku došao je pogotkom Miletića i do preokreta.

Pobedu tima iz Subotice začinio je majstorijom i golom koji je postigao petom Hrstić u 42. minutu.

Iz Grupe C kao prvi u četvrtfinale ide Spartak, a sa drugog mesta ide Dinamo.

I drugi meč dana bio je meč odluke. Željezničar i OFK Titograd borili su se za mesto u četvrtfinalu, a nakon remija 1:1 Željezničar ide dalje zbog bolje gol razlike, zapravo zbog toga što je u porazu od Crvene zvezde primio jedan gol manje.

Ekipa Željezničara povela je u 54. minutu golom koji je postigao Jaganjac, a konačan rezultat postavio je Mihaljević dva minuta pre kraja meča.

Iz Grupe B kao prvoplasirana prošla je Crvena zvezda, drugi je Željezničar.

Soccerbek Kup prijateljstva

Partizan i Sarajevo treći su izašli na teren. Sarajevo je mesto u četvrtfinalu obezbedilo već u sredu, a Partizanu je ovaj meč mogao da označi i kraj takmičenja, ali to se nije dogodilo jer su crno-beli slavili 2:0 i tako obezbedili prvo mesto u grupi.

Posle niza neiskorištenih šansi, Partizan je poveo golom Isailovića u samom finišu prvog poluvremena.

Na krilima stečene prednosti, već u trećem minutu drugog poluvremena Aćimović stavlja tačku na ovaj meč.

Partizan će tako za mesto u polufinalu igrati protib Dinama, a Sarajevo će snage odmeriti sa Spartakom.

Ni poslednji meč nije bio bez takmičarske draži iako su i Vojvodina i Sloboda iz Tuzle već imale četvrtfinale u rukama. Igralo se za prvo mesto u grupi, a bolja je u toj igri bila Vojvodina koja je slavila rezultatom 1:0.

Sve je u ovom duelu rešio Milanov golom u 33. minutu.

Kao prva iz Grupe D Vojvodina će u četvrtfinalu igrati protiv Željezničara, dok će se Sloboda za mesto u polufinaližu boriti sa Crvenom zvezdom.