Vlahović strelac u porazu Juventusa, Real izgubio u Lajpcigu, PSŽ dao 7 golova

Fudbal 25. okt 202223:15 0 komentara
Benfica's Antonio Silva celebrates scoring their first goal Champions League - Group H - Benfica v Juventus
REUTERS/Pedro Nunes

Spektakl u Lisabonu. Fudbaleri Benfike pobedili su tim Juventusa sa 4:3 u utakmici petog kola H grupe Lige šampiona. Portugalci su vodili sa 4:1 i imali priliku da postignu još neki gol, a onda u finišu meča jedva sačuvali pobedu.

Povezano

Prvi gol za goste iz Torina postigao je srpski reprezentativac Dušan Vlahović (nakon VAR provere), izjednačio je u 21. minutu na 1:1, ali je u nastavku meča Stara dana doživela poraz. Minimalan, iako je u jednom trenutku delovalo da će doživeti katastrofu.

Juventus je prvi put u istoriji Lige šampiona primio tri gola u prvom poluvremenu. Na kraju „samo“ četiri.

Strelci za Benfiku bili su Antonio Silva u 17, Žoao Mario u 28 (penal) i Rafa Silva u 35. i 50. minutu.

Uspeo je Juve u drugom poluvremenu da stigne do 4:3. U 86. minutu Rafa Silva je iz situacije „jedan na jedan“ pogodio samo stativu i propustio priliku da postigne het-trik i obezbedi svom timu mirniju završnicu. Umesto toga, Juventus je u finišu meča propustio dve velike prilike da stigne do izjednačenja.

Dusan Vlahovic of Juventus celebrates after scoring a goal during the UEFA Champions League group H football match between SL Benfica and Juventus FC at the Luz stadium in Lisbon, Portugal on October 25, 2022. Lisbon Portugal SL Benfica v Juventus: Group H - UEFA Champions League Dusan Vlahovic of Juventus celebrates after scoring a goal durin
Pedro Fiuza via Guliver image (Dušan Vlahović je u 21. minutu izjednačio rezultat na 1:1)

Ovaj poraz za Juventus znači definitivan oproštaj od šanse da se domogne nokaut faze Lige šampiona. Sa samo tri boda u prvih pet kola predstoji mu borba za treće mesto sa Makabijem i plasman u utešnu Ligu Evrope na proleće.

Pored Dušana Vlahovića u startnoj postavi Juventusa bio je i drugi srpski reprezentativac Filip Kostić. Na ovom meču bio je prisutan i Mihailo Ristić, ali je utakmicu ispratio sa klupe za rezervne igrače Benfike.

Meč su vodili srpski arbitri na čelu sa Srđanom Jovanovićem. Njegovi pomoćnici bili su Uroš Stojković i Milan Mihajlović. Četvrti sudija bio je Momčilo Marković.

(Mesi, Embape i Nejmar) Joie des joueurs du PSG apres le but de Neymar Jr ( 10 - PSG ) - Lionel Leo Messi ( 30 - PSG ) - Kylian MBAPPE ( 7 - PSG
FedericoPestellini/Panoramic via Guliver image

Makabi iz Haife je očekivano poražen u Parizu, ali je hrabrom igrom uspeo da postigne čak dva gola (oba puta strelac je bio Senegalac Sek). Ipak, ovo je bilo veče najubojitijeg trilinga na svetu. Leo Mesi i Kilijan Embape postigli su po dva gola, Nejmar jedan, uz to Embape i Mesi imali su i po dve asistencije. Na kraju je PSŽ slavio sa 7:2.

Prvak Evrope je gostovao u Lajpcigu i doživeo prvi poraz u sezoni. Nemci su zasluženo slavili protiv tima Karla Anćelotija, koji je igrao sa „pola sbage“. Real Madrid je uprkos porazu i dalje prvi u grupi i sve drži u svojim rukama, jer u poslednjem kolu dočekuje u Madridu tim Seltika.

Prvak Škotske je igrao u Glazgovu nerešeno 1:1 sa ekipom Šahtjora, ali ovvaj meč će se pamtiti po neverovatnom promašaju gostujućeg igrača 21-godišnjeg Danila Sikana.

Na Vestfalenu su gostovali Mančester Siti i doskorašnji golgeter Borusije Erling Holand. Norvežanin ovog puta nije bio strelac protiv svog bivšeg kluba. Meč je završen bez golova, a nije moralo tako biti…

Engleski tim nije realizovao penal u 58. minutu. Emre Džan je oborio Rijada Mareza u 16 metara, Alžirac je izveo najstrožu kaznu, ali je drugu utakmicu uzastopno bio neprecizan pošto nije realizovao penal ni u prethodnom meču u Kopenhagenu.

Sa ovim bodom Borusija se pridružila Sitiju i matematički obezbedila plasman u nokaut fazu Lige šampiona.

Rezultati i golovi mečeva petog kola:

Grupa E: Salcburg – Čelsi 1:2 (Adamu 48 – Kovačić 23, Haverc 64), Dinamo Zagreb – AC Milan 0:4 (Gabia 39, Leao 49, Žiru 59, Ljubičić autogol 69)

Grupa F: Seltik – Šahtjor 1:1 (Jakomakis 34 – Mudrik 58), RB Lajpcig – Real Madrid 3:2 (Gvardiol 13, Enkunku 18, Verner 81 – Vinisijus Žunior 44, Rodrigo 90+3)

Grupa G: Sevilja – Kopenhagen 3:0 (En Nesiri 61, Isko 88, Montiel 90+2), Borusija Dortmund – Mančester Siti 0:0.

Grupa H: PSŽ – Makabi Haifa 7:2 (Mesi 19, 45, Embape 32, 64, Nejmar 35, Goldberg autogol 67, Soler 84 – Sek 38), Benfika – Juventus 4:3 (Antonio Silva 17, Žoao Mario 28 p, Rafa Silva 35, 50 – Vlahović 21, Milik 77, Mekeni 79).