Vlahović strelac i u jubilarnom 100. meču u dresu Fiorentine za nestvarnih 39/29

Fudbal 30. nov. 202120:46 > 20:491 komentar
Izvor: Gabriele Maltinti/Getty Images

Fudbaleri Atalante i Fiorentine zabeležili su pobede u prvim utakmicama 15. kola Serije A. U dresu boginje iz Begama istakao se Mario Pašalić, dok je u timu iz Firence kao po pravilu zablistao Dušan Vlahović.

Fiorentina je posle preokreta savladala kao domaćin ekipu Sampdorije sa 3:1. Svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu.

Gosti iz Đenove poveli su pogotkom Gabijadinija u 15. minutu. Izjednačio je Kaljehon u 23, a potpun preokret doneo je  Vlahović u 32. minutu.

Bio je to 29. gol srpskog fudbalera u 39. utakmici u Seriji A u 2021. godini čime je ušao u odabrano društvo zajedno sa legendama svetskog fudbala Kristijanom Ronaldom, Iguainom i Krespom.

Ujedno to je bio jubilarni 100. meč Dušana Vlahovića u dresu Fiorentine.

Izvor : SofaScore

Treći gol za Ljubičaste postigao je Sotil u 45. minutu.

Srpski reprezentativci Nikola Milenković i Aleksa Terzić bili su na klupi za rezervne igrače Fiorentine.

Atalanta je u Bergamu bila još ubedljivija protiv ekipe Venecije – 4:0. Het-trik je ostvario hrvatski internacionalac Mario Pašalić. Golove je postigao u sedmom (na asistenciju Iličića), 12. i 67. minutu. Četvrti gol postigao je Holanđanin Kupomejners u 57. minutu.

Atalanta je nakon ove pobede zajedno sa Interom na deobi trećeg i četvrtom mesta. Oba tima imaju po 31 bod. Fiorentina je šesta sa 24.