Vinisijus i Kurtoa doneli Realu 14. titulu prvaka Evrope

Fudbal 28. maj 202223:45 > 23:56 23 komentara
REUTERS/Lee Smith

Fudbaleri Real Madrida novi su prvaci Evrope. Kraljevski klub je u finalu Lige šampiona u Parizu pobedio Liverpul sa 1:0 golom Brazilca Vinisijusa Žuniora.

Utakmica je zbog haosa na ulazu kasnila čak 36 minuta.

Finale je odlučio Vinisijus, ali se može reći kako je pravi heroj Reala bio nesavladivi Tibo Kurtoa koji je zaustavio brojne odlične šanse Liverpulovih igrača.

Kraljevski klub nastavio je dominaciju na Starom kontinentu, sad ima duplo više titula prvaka Evrope od drugog najtrofejnijeg kluba, Milana. Liverpul je ostao na šest titula.

Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Engleski tim ima za čim da žali. Imao je mnogo više pokušaja i prilika za gol, međutim, golman španskog tima Belgijanac Tibo Kurtoa bio je nesavladiv. Izašao je kao apsolutni pobednik protiv Sadija Manea (pogodio stativu u prvom poluvremenu), Moa Salaha, Luisa Dijaza i ostalih fudbalera u crvenim dresovima.

Tanjug/AP Photo/Petr David Josek

Jedini gol na meču viđen je u 59. minutu. Bio je to prvi dobar napad španskog tima u drugom poluvremenu. Odlično je po desnoj strani prošao Urugvajac Valverde, pronašao na suprotnoj strani mladog Brazilca Vinisijusa Žuniora, kome nije bilo teško da matira zemljaka Alisona.

U istoriju Lige šampiona i evropskog fudbala ušao je i sjajni Karlo Anćeloti. Italijan je postao prvi trener sa četiri titule prvaka Evrope.