Verner se vratio golom, samo bod za RB Lajpcig

Matthias Kern/Bongarts/Getty Images

Timo Verner se vratio u Bundesligu golom, ali RB Lajpcig nije uspeo da ostvari pobedu. Odigrao je protiv Kelna samo 2:2.

Voljeni sin Lajpciga pokazao je već posle pola sata prve utakmice po povratku iz Čelsija da će biti veliko pojačanje. Timo Verner je u 36. minutu postigao gol i doveo RB Lajpcig u vođstvo.

Međutim, samo četiri minuta kasnije Jarčevi su izjednačili. Fric je bio strelac. A onda još košmarniji završetak poluvremena za domaći tim. Soboslai je u nadoknadi dobio direktan crveni karton i RB Lajpcig je ostao sa igračem manje.

Ipak, i pored toga što su igrali sa 10 igrača ponovo je RB Lajpcig poveo. U 56. minutu Enkunku je strelac i verovali su navijači da će tri boda ostati u njihovom domu.

Ali da tako ne bude pobrinuo se još jedan igrač RB Lajpciga. Reprezentativni štoper Hrvatske Joško Gvardiol zatresao je sopstvenu mrežu u 72. minutu. Time je Keln došao do 2:2, a ispostavilo se i do boda.

U ostalim mečevima Augsburg je šokirao Bajer u Leverkuzenu i slavio 2:1. Verder i Štutgart odigrali su 2:2. Veljković je odigrao 90 minuta, a na drugoj strani Kalajdžić je asistirao kod oba gola Švaba. U pravoj goladi Hofenhajm je savladao Bohum 3:2, a Herta i Ajntrah odigrali su 1:1.