Ukrajina nanela težak poraz Srbiji na EP u futsalu

Fudbal 23. jan 202216:26 4 komentara
Fudbalski savez Srbije

Futsal reprezentacija Srbije doživela je težak poraz na Evropskom prvenstvu.

Od Orlova je Nakon poraza od Portugalije u prvom kolu Grupe A, Srbija je u drugom kolu izgubila od Ukrajine koja je pobedu upisala rezultatom 6:1 (4:0).

Od samog početka nije odbrana Srbije funkcionisala kako treba, škripalo je i u napadu, a uz to je briljirao i golman Ukrajine i na kraju je poraz bio neminovan.

Počelo je golom Zvariča već u drugom minutu, da bi četiri minuta kasnije usledio i autogol Vasića. Do odlaska na odmor Ukrajina je postigla još dva gola, a strelci su bili Abakšin u 16. i Černjavski u 20.

Srbija je izgledala malo bolje na početku drugog dela meča, imala dve odlične prilike, ali neiskorištene nakon čega su Ukrajinci ponovo preuzeli kontrolu. Na 5:0 u 34. minutu povisio je Zvarič drugim golom na meču, da bi u 39. minutu prazan gol Srbije pogodio Korsun.

Počasni gol za Orlove postigao je Tomić.

Za četvrtfinale će Srbiji biti potrebna prvenstveno pobeda Portugala nad Holandijom, a zatim i pobeda protiv Holandije u poslednjem kolu, uz pobedu Portugala nad Ukrajinom. Tako bi se napravio krug od tri reprezentacije i o prolazu bi odlučivala gol razlika, ali i tu je Srbija u ozbiljnom minusu jer sada ima gol razliku 10:2.