Ubedljiv poraz Čukaričkog u Humskoj

Fudbal 04. avg 202221:51 0 komentara
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su od Tventea u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencije rezultatom 3:1.

Holandski predstavnik je na stadionu u Humskoj pokazao da je kvalitetniji i pre svega iskusniji i znalački je koristio sve propuste ekipe Dušana Kerkeza. Revanš je za nedelju dana u Enshedeu.

Tvente je već posle nešto više od pola minuta igre imao stopostotnu šansu, ali je udarac iskusnog Rikija van Volfsvinkela odbranio Novak Mićović. Ipak, gosti su ubrzo poveli – igrao se 8. minut kada je Dan Rots sa pet metara glavom posle odličnog centaršuta Virdžila Misidjana sa desne strane.

Napadač Čukaričkog Ibrahima Endiaje je u 12. minutu imao prvu od nekoliko dobrih šansi u prvom poluvremenu, ali je nije iskoristio, zapretio je i Mohamed Badamosi, međutim, rezultat se nije menjao.

Kazna je usledila u 31. minutu kada je Mihel Vlap preciznim udarcem po zemlji sa desetak metara po drugi put pogodio mrežu Brđana. U 43. minutu na semaforu je pisalo 0:3 – Džošui Brenetu posle lepe akcije i asistencije Van Volfsvinkela nije bilo teško da matira čuvara mreže domaćeg tima.

Trener domaćih Kerkez na poluvremenu je napravio tri izmene, šansu su dobili Samjuel Ovusu, Vladimir Lučić i Luka Adžić, a poslednji je u 50. minutu popustio sjajnu priliku, odnosno golman Holanđana bio je na visini zadatka.

Konačno, Čukarički je u 59. minutu pogodio mrežu holandskog tima. Adžić je asistirao, a 23-godišnji Stefan Kovač postigao treći golodak ove sezone na evro sceni.

Srpski tim je, dakle, prekinuo seriju od pet uzastopnih pobeda u svim takmičenjima, a za nedelju dana će u Holandiji pokušati da popravi utisak i eventualno napravi senzaciju.

Bolji iz dvomeča Tvente – Čukarički u poslednjem kolu kvalifikacija će se sastati sa Fiorentinom.