Tuhel samo do nule na debiju, preokret Barnlija

Fudbal 27. jan 202121:09 0 komentara
Tomas Tuhel
REUTERS/Richard Heathcote

Samo par dana od promocije na mestu trenera Čelsija Tomas Tuhel je vodio ekipu u prvom takmičarskom meču. U susretu 20. kola Premijer lige Plavci su na Stamford Bridžu odigrali samo 0:0 protiv Vulverhemptona. U znatno uzbudljivijem duelu Barnli je savladao Aston Vilu 3:2.

Nemac je pokušao nešto novo. Izveo je formaciju 3-4-3, u kojoj je najistureniji bio Olivije Žiru, a iza njega Kai Haverc i Hakim Ziješ. Na mestu desnog spoljnjeg igrao je Kalum Hadson-Odoi, a poslednju trjku činili su Tijago Silva, Ridiger i Sesar Aspilikueta.

Primetna je bila Tuhelova želja da njegov tim ima loptu u svojim nogama i da dominira. Plan je i sproveden u delo kada se pogledaju statistički podaci, pošto je Čelsi imao čak 78% poseda, 13 šuteva na gol, od čega pet u okvir, naspram ukupno četiri šuta Vulvsa i nijedan u okvir, a ekipa je imala čak 839 pasova. Sve to ipak nije bilo dovoljno da se dođe do gola i pobede iako je domaći tim imao nekoliko solidnih prilika. Na kraju 0:0 i tim bodom Čelsi se na deobi osmog mesta izjednačio sa Arsenalom, pošto oba tima imaju po 30 bodova, pet manje od Vest Hema koji zauzima četvrto mesto, poslednje koje vodi u Ligu šampiona.

Aston Vila je dva puta vodila na Turf Muru golovima Olija Votkinsa u 14. i Džeka Griliša u 68. minutu. Međutim, Barnli je oba puta imao odgovor, prvo preko Bena Mija u 52. a potom i Meknila u 76. minutu. Na kraju, samo tri minuta kasnije Vud je kompletirao preokret i bodovi su ostali na Turf Muru. Ovom pobedom Barnli je pobegao zoni ispadanja i sada je 15. sa 22 bodova, čak 10 više od zone ispadanja. Aston Vila je 10. sa 29 bodova.