Trijumf pred Milan: Ivanić doneo Zvezdi pobedu u Nišu

Fudbal 13. feb 202117:55 3 komentara
Izvor: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su 19. pobedu u Superligi Srbije, pošto su u 21. kolu savladali Radnički u Nišu 1:0.

Pobedu crveno-belima na ‘Čairu’ doneo je Mirko Ivanić u 26. minutu. Kanga je izveo korner, a Ivanić je odlično zahvatio loptu glavom i zatresao mrežu protivnika. Bio je to deveti pogodak 27-godišnjeg fudbalera ove sezone u domaćem prvenstvu.

Gosti iz Beograda su od početka kontrolisali dešavanja na terenu, konstano su napadali, stvarali su brojne šanse u prvom poluvremenu. Ipak, istakao se čuvar mreže Radničkog Borivoje Ristić, koji je sprečio Pavkova, Bena i Gavriča da se upišu u strelce.

Drugo poluvreme počelo je nešto slabijim intenzitetom u odnosu na početak utakmice. Radnički je imao izglednu priliku u 56. minutu, ali je Aksentijević pogodio prečku. Niški tim je u nastavku zaigrao bolje, parirao je lideru šampioanta, ali rezultat nije promenjen.

Ostaće zabeleženo da je u završnici utakmice za beogradski klub debitovao Filipo Falko. On je u 82. minutu ušao u igru umesto Pavkova.

Zvezda je prva na tabeli sa 59 bodova, devet više od drugoplasiranog Partizana. Radnički je osmi u poretku, sa 31 bodom.

Narednu utakmicu crveno-beli će igrati protiv Milana u Ligi Evrope u četvrtak 18. februara.