Tri gola Ejbrahama, Čelsi u osmini finala FA kupa

Fudbal 24. jan. 202117:14
Chelsea
Catherine Ivill/Getty Images

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u osminu finala FA kupa pobedom protiv Lutona na svom terenu rezultatom 3:1.

Najzaslužniji za trijumf Plavih bio je trostruki strelac Temi Ejbraham. Engleski napadač je dominirao duelom na Stamford bridžu i pogocima u 11, 17. i 74. minutu odveo svoj tim u narednu rundu.

Jedini strelac za sastav iz Čempionšipa bio je Džordan Klark u 30. minutu.

Slavlje domaćih moglo je da bude i ubedljivije, ali je Timo Verner u 86. promašio jedanaesterac. Udarac nemačkog napadača sa bele tačke sjajno je zaustavio hrvatski golman Simon Sluga.

Imali su i gosti priliku da meč odvedu potpuno u drugom smeru. Pri rezultatu 2:1, fantastičnu šansu propustio je Hari Kornik u 60. minutu. Kepa Arisabalaga je u toj situaciji odlično reagovao i spasao svoj tim većih neprijatnosti u poslednjih pola sata igre.

Ekipa Frenka Lamparda u borbi za četvrtfinale igraće protiv Barnslija, koja je sa 1:0 dobio Norič.