Totenhem stigao do Evertona

Fudbal 25. jan 202123:12 0 komentara
REUTERS/Glyn Kirk

Totenhem je posle mnogo muka izborio mesto u osmini finala FA kupa. Tek u finišu su na gostovanju slomili otpor Vikomba i slavili 4:1. Rival u osmini finala biće im Everton.

Vikomb je odlično počeo meč. Fred Onjedinma odlično se u 25. minutu snašao u šesnaestercu Totenhema. Pokupio je odbijenu loptu i poslao u mrežu „pevaca“. Od tog trenutka tim iz Londona je krenuo u ofanzivu. Odlične prilike propustili su Bejl, Musa Sisoko i Džapet Tanganga.

I kada se očekivalo da se okonča poluvreme, Totenhem je stigao do izjednačenja. Precizan je bio Geret Bejl. Na startu drugog dela dobru priliku propustio je Lukas, kada je njegov šut prohujao pored desne stative.

Morao je Murinjo da u igru uvede i glavne adute sa klupe. Ušli su Kejn i Son. Kejn je u 71. minutu propustio dobru šansu. Ipak prvo Hari Vinks u 86, a onda i Ndombele minut kasnije osiguravaju Totenhemu prolaz u narednu fazu u duelu protiv člana Čempionšipa. Tačku je još jednim golom stavio Ndombele.