Totenhem pobedio komšijski Arsenal i uneo im nemir pred poslednja dva kola

Fudbal 12. maj 202223:12 0 komentara
Hari Kejn
xAndyxRowlandx PMI-4947-0003

U četvrtak se igrala jedna utakmica u engleskoj Premijer ligi – u pitanju je bila nadoknada 22. kola, a Totenhem je na domaćem stadionu u derbiju severnog Londona rezultatom 3:0 (2:0) porazio Arsenal i tako mu se približio na samo bod zaostatka.

Posle ovog trijumfa „Spursi“ imaju 65 bodova, jedan manje od Arsenala, koji se nalazi na poziciji koja donosi Ligu šampiona naredne sezone. Do kraja Premijeršipa ostale su dva kola.

*Sada i formalno igrač Vile: Kutinjo plaćen 20 miliona evra

Totenhem je u lokalnom derbiju do vođstva stigao u 22. minutu, a penal je sigurno izveo napadač domaćih Hari Kejn.. Prethodno je sudija Pol Tirni okarakterisao jedan start Sedrika kao pregrub i pokazao na belu tačku.

Do 33. minuta domaćin je, osim prednosti od 1:0, stekao i brojčanu prednost u odnosu na rivala jer je drugi žuti karton u rasponu od sedam minuta dobio Rob Holding.

Samo četiri minuta posle isključenja Sedrika Totenhem uspeva da duplira prednost, a strelac je ponovo bio Kejn – bio je to njegov 15. pogodak u sezoni. Kapiten engleske reprezentacije spremno je dočekao centaršut Rodriga Betankura i spretno je loptu poslao u mrežu Arona Ramzdejla.

Na startu drugog poluvremena postavljen je i konačan rezultat – Hjong-Min Son postiže svoj 21. gol u sezoni, kada jedan „odbitak“ šalje u mrežu Arsenala. To je bio 21. gol u sezoni za Korejca, koji je na dva kola pre kraja udaljen od najboljeg strelca lige Mohameda Salaha samo jedan pogodak.

U preostala dva kola Totenhem dočekuje Barnli (15. maj) i gostuje Noriču (22. maj), dok Arsenal gostuje Njukaslu (16. maj) i dočekuje Everton (22. maj).