Tonali u nadoknadi za radost Milana u Rimu

Fudbal 24. apr 202223:09 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Golom Tonalija u nadoknadi vremena Milan je savladao Lacio 2:1 u Rimu u derbiju 34. kola Serije A i sačuvao prvo mesto na tabeli.

Početak nije nagoveštavao ovakav epilog. Sjajno su meč otvorili igrači Lacija. Sergej Milinković – Savić, srpski reprezentativac, pronašao je Imobilea, koji je već u četvrtom minutu doveo Rimljane u vođstvo.

Međutim, bilo je to praktično sve što su na celom meču uradili domaći igrači. Milan je preuzeo inicijativu. Nisu uspeli do kraja prvog dela da dođu do gola, ali ih to nije pokolebalo.

Već na startu drugog dela preko Žirua Milan dolazi do izjednačenja. Posle toga su se ređale šanse pred golom Lacija, ali Leao u dva navrata nije uspeo da donese prednost roso-nerima.

Pravda je ipal zadovoljena u drugom minutu nadoknade kada je Tonali na pas rezerviste Ibrahimovića doneo tri boda Milanu.