Tobdžije silne u Pireju, Roma ubedljiva protiv Šahtjora, Ajaks slavi Tadića

Fudbal 11. mar 202123:08 > 12. mar 2021 09:08 0 komentara
Arsenal Martin Odegaard Granit Xhaka Bukayo Saka
REUTERS/Alkis Konstantinidis

U prvim utakmicama osmine finala Lige Evrope igranim u terminu od 21 čas pobede su ostvarili Arsenal u Pireju protiv Olimpijakosa 3:1, Roma na Olimpiku u duelu sa Šahtjorom 3:0, Granada na svom terenu protiv Moldea 2:0, kao i Totenhem u Londonu u utakmici sa Dinamom iz Zagreba 2:0.

Nakon prvih mečeva igranih u terminu od 19 časova, u kojima smo između ostalog videli i blistavu partiju Dušana Tadića, ništa manje uzbuđenja nije viđeno ni u utakmicama u terminu od 21 čas.

Arsenal je uspeo da kao gost savlada Olimpijakos sa 3:1. Pozajmljeni igrač Real Madrida mladi Martin Edegor prvi je načeo mrežu Grka i postigao prvenac u dresu Tobdžija. Posle greške Lena i Sebaljosa izjednačio je u 58. minutu Jusef El Arabi, ali to je bilo sve od domaćina. U nastavku meča Gabrijel Magaljaeš u 79. i Mohamed Elneni u 84. doneli su gostima veliku prednost pred revanš u Londonu.

Za Olimpijakos je u drugom poluvremenu igrao i Lazar Ranđelović.

Zanimljiivo je da su se isti rivali sastali i prošle sezone u nokaut fazi Lige Evrope. I tada je Arsenal pobedio u Pireju, bilo je 1:0, ali je u revanšu u Londonu grčki tim slavio posle produžetaka sa 2:1 i otišao dalje.

AS Roma Lorenzo Pellegrini Lorenco Pelegrini
REUTERS/Alberto Lingria

Velika prednost Rome pred revanš

Ubedljiv trijumf ostvarila je Roma protiv Šahtjora. Kapiten Lorenco Pelegrini je u 23. minutu prvi načeo Ukrajince, da bi El Šaravi u 73. i Đanluka Manćini u 77. minutu doneli Vučici ogromnu prednost pred revanš.

Sigurno pobedu na svom terenu ostvarila je i Granada. Španci su savladali norveški Molde 2:0 golovima Horhea Moline u 26. i Soldada u 75. minutu.

Istim rezultatom Totenhem je u Londonu golovima Harija Kejna slavio protiv Dinama iz Zagreba.

Rezultati prvih utakmica osmine finala Lige Evrope: Roma – Šahtjor 3:0, Olimpijakos – Arsenal 1:3, Granada – Molde 2:0, Totehnem – Dinamo Zagreb 2:0. Ranije tokom dana igrali su: Ajaks – Jang Bojs 3:0, Dinamo Kijev – Viljareal 0:2, Slavija Prag – Glazgov Rendžers 1:1, Mančester Junajted – Milan 1:1.

Revanš mečevi na programu su već za sedam dana.