Tinejdžer nosi Bajern, Menhengladbah razbio Ajntraht

Fudbal 17. apr 202117:40 0 komentara
Martin Rose/Getty Images

Najviše zahvaljujući 18- godišnjem Džamalu Musijali, Bajern je savladao na teškom gostovanju Volfsbrug 3:2 (3:1) i pet kola pre kraja stigao do sedam poena prednosti u odnosu na drugoplasirani Lajpcig.

Bavarci su sjajno otvorili meč. Preko Musijale i Čupo Motinga već posle 24 minuta imali su dva gola prednosti. Veghorst je u 35. smanjio na 2:1, ali je Musijala u 37. minutu ponovo odveo Bajern na plus dva.

Volfsburg je na startu drugog dela smanjio na 3:2 preko Filipa. Međutim, to je bilo sve što su uradili. Bajern je kontrolisao dešavanja na terenu, a da su Dejvis i Sane bili malo precizniji mogli su da dođu do ubedljivije pobede.

Prekinuta je serija Ajntrahta od pet mečeva bez poraza. Tim iz Frankfurta savladala je domaća Borusija iz Menhengledbaha 4:0. Ginter je načeo Ajntraht u prvom, a dokusurili su ga Hofman, Bensebaini i Volf u drugih 45 minuta. Jović i Kostić, srpski reprezentativci odigrali su ceo meč za Ajntraht, koji je i dalje u dobroj poziciji da izbori Ligu šampiona.

Istim rezultatom Frajburg je pregazio fenjeraša Šalke 04. Holer, Salai i dva puta Gunter doneli su bodove domaćoj ekipi. Union Berlin je bio bolji od Štutgarta 2:1. Promel i Musa su pogodili za tim iz glavnog grada Nemačke, dok je poraz „švaba“ ublažio Forster. Duel Augsburga i Arminije završen je 0:0.

Na tabeli vodi Bajern sa 68 bodova. Lajpcig je drugi sa 61, treći Volfsbrug sa 54, a Ajntraht četvrti sa 53. Dortmund je peti sa 46 i mečom manje.

Iz Lige je već ispao Šalke, dok će se grčevito za opstanaka boriti Keln, Herta, Arminija Bilefeld i Majnc.