Težak poraz Atletika, Barselona može na prvo mesto

Fudbal 25. apr 202123:05 > 26. apr 2021 00:48 0 komentara
Atletik Bilbao
REUTERS/Vincent West

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su Atletiko Madrid na "San Mamesu" rezultatom 2:1 i dodatno zakomplikovali borbu za titulu u Primeri.

Jorgandžije su zadržale prvo mesto sa 73 boda, ali sada imaju samo dva boda više od Real Madrida i Barselone, koja ima i utakmicu manje.

Baskijci su prekinuli seriju od šet nerešenih rezultata i sa 41 bodom na deobi su devetog mesta sa Seltom.

Atletik je poveo u 8. minutu osmim pogotkom u sezoni Alehandra Berenguera i domaća ekipa je odolevala naletima gostiju sve do 77. minuta kada je Stefan Savić sjajno reagovao posle kornera i glavom savladao Unaja Simona.

Prethodno je domaći tim imao sjajnu šansu da duplira vođstvo, ali je snažan udarac Oihana Sanket sa 16 metara završio preko gola Jana Oblaka.

Jorgandžije su u 81. minutu zapretile preko Markosa Ljorentea, a pet minuta kasnije odlučen je duel na „San Mamesu“.

Defanzivac Baskijaca Inigo Martines je posle kornera iz srca šesnaesterca zakucao loptu u mređu Madriđana. Defanzivcu tima iz Bilbaa to je bio prvi pogodak u sezoni.

Atletiko u sledećem kolu gostuje Elćeu, a Bilbao dočekuje Valjadolid.