Teška pobeda Azura: Kroz produžetke do četvrtfinala EP

Fudbal 26. jun 202123:46 0 komentara
Andy Rain - Pool/Getty Images

Fudbaleri Italije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto su savladali Austriju na Vembliju posle produžetaka rezultatom 2:1 (0:0). Azuri u borbi za polufinale čekaju pobednika meča Belgija - Portugal, koji je na programu u nedelju od 21 sat.

Znatno teže od očekivanog je Italija srušila Austrijance. Tokom 90 minuta nije uspela da probije organizovanu odbranu rivala, pa su ključni momenti bili viđeni tokom prvog produžetka kada su u heroje izrasli rezervisti Federiko Kjeza i Mateo Pesina.

Krilni napadač Juventusa doveo je Italiju u vođstvo u 95. minutu, posle odličnog prijema i varke na desnoj strani šesnaesterca, dok je vezista Atalante deset minuta kasnije iskoristio dodavanje u padu Andree Belotija i sa petereca otklonio sve dileme oko prolaska dalje.

Pored pobede i plasmana u četvrtfinale, ova generacija Azura nadmašila je svoje čuvene prethodnike sa Dinom Zofom na golu i postavila novi svetski rekord po broju minuta na kojima je sačuvala mrežu – 1.168.

Nije na kraju ekipa Roberta Mančinija uspela da zabeleži i 12. uzastopni trijumf bez primljenog gola i dodatno popravi pomenuti rekord, pošto je Saša Kalajdžić u 114. minutu glavom postigao počasni gol za Austrijance.

Do produžetaka viđena je velika borba u Londonu. Italijani nisu briljirali, poput tri meča u grupnoj fazi, i veoma teško su stvarali šanse protiv borbenih Austrijanaca.

Nikolo Barela je propustio jedinu pravu priliku u prvom delu, ako izuzmemo pogođenu stativu Ćira Imobilea šutem sa 25 metara.

U drugom poluvremenu je Austrija zaigrala znatno konkretnije u napadu i pokazala rešenost da napravi iznenađenje. Malo je nedostajalo da u tome uspe, ali je gol Marka Arnautovića iz 65. minutu poništen zbog milimetarskog ofsajda.

Finiš utakmice nije doneo prave prilike, međutim, odluka Mančinija da na teren pošalje, između ostalog, Kjezu i Pesinu ispostavila se kao ključna.

Pomenuti dvojac je doneo Azurima veliki trijumf i plasman među osam najboljih selekcija na EURO.

Dešavanja iz minuta u minut mogli ste da pratite uz naš sajt.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (PROMO)