Tadić od junaka do tragičara, Arsenal bez pobede u 93.

Fudbal 08. apr 202123:14 > 23:17 0 komentara
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Roma je kao gost pobedila Ajaks posle preokreta sa 2:1, dok su Arsenal i Slavija igrali nerešeno 1:1 u prvim utakmicama četvrtfinala Lige Evrope. Dušan Tadić je asistirao kod vodećeg gola za svoj tim, iznudio penal za vođstvo od 2:0, ali nije uspeo da ga realizuje i tada su kola krenula nizbrdo za Ajaks...

Dušan Tadić

Nije fraza kad se kaže da kad igra Dušan Tadić, onda igra i Ajaks. I obrnuto. Potvrdilo se to i na meču sa Rimljanima.

„Kopljanici“ su u sjajnoj formi dočekali italijanski tim – 24 utakmica bez poraza. Odnosno, u prethodnih 19 utakmica u svim takmičenjima ostvarili su 18 pobeda i jedan remi.

Međutim, na „Johan Krojf Areni“ ne da nisu uspeli da steknu prednost pred revanš, već su na kraju i – izgubili.

Bolje su otvorili meč i zasluženo poveli, istina tek u finišu prvog poluvremena. Dušan Tadić je kao na tacni poslužio Davija Klasena i to je bilo 1:0 za Ajaks. Treći gol holandskog internacionalca u poslednje četiri utakmice u Ligi Evrope.

Drugo poluvreme započelo je odlično za holandski tim. u 53. minutu Ibanjez je na ivici šesnaesterca srušio Tadića i ruski sudija Sergej Karasev pokazao je na belu tačnu. Idealan trenutak da domaći tim poveća prednost. Međutim, kapiten Ajaksa i reprezentacije Srbije ovog puta nije dobro izveo najstrožu kaznu. Šutirao je po sredini gola, čuvar mreže Rimljana Po Lopez ostao je na mestu i lako odbrani ovaj udarac.

Samo četiri minuta kasnije novi šok za Ajaks. Kapiten Rome Pelegrini izveo je slobodan udarac, a mladi holandski golman Kjel Sherpen nespretno reaguje i to je – 1:1.

Fudbaleri Ajaksa su nastavili da napadaju, ali nisu uspeli da ponovo pronađu put do Romine mreže. Mladi Brobi se obrukao pred golom gostiju.

I kad se očekivalo da će se utakmica završiti nerešeno, usledio je još jedan šok za holandski tim. Korner u 87. minutu za Romu, strelac gola za Ajaks Klasen nije najbolje reagovao, lopta je došla do Ibanjeza koji je bukvalno zakucao u mrežu – 1:2.

Velika pobeda Rome pred revanš za nedelju dana.

Rezultati i strelci

Ajaks – Roma 1:2 (Klasen 39 – Pelegrini 57, Ibanjez 87)

Arsenal – Slavija Prag 1:1 (Pepe 86 – Holeš 93).

Revanš mečevi na programu su za sedam dana.

Česi kaznili promašaje Tobdžija

Arsenal u Londonu nije uspeo da stekne prednost protiv Slavije pred revanš u Pragu. Zašto nije tako najveći krivac je verovatno Francuz Lakazet. Promašio je veliku šansu u 62. minutu. Tačnije, pogodio je prečku u situaciji kad je izašao sam ispred golmana gostiju.

Prethodno je u 49. minutu i Brazilac Vilijan pogodio stativu iz slobodnog udarca.

Konačno u 86. minutu Nikola Pepe uspeo je da matira golmana Ondreja Kolara i donese prednost Arsenalu. Međutim, gosti se nisu predavali. U 92. minutu su pogodili okvir gola, a u 93. – izjednačili! Strelac Tomaš Holeš.

I u druge dve utakmice četvrfinala mnogo više uspeha imali su gosti. Viljareal je u Zagrebu pobedio Dinamo sa 1:0, dok je Mančester Junajted kao gost savladao špansku Granadu sa 2:0.