Sve sami remiji u elitnoj diviziji LN

Fudbal 11. jun 202223:04 0 komentara
fudbalska reprezentacija Mađarske
REUTERS/Bernadett Szabo

U mečevima trećeg kola Divizije A Lige nacija u grupama 3 i 4 nije bilo pobednika ni u jednom od četiri meča. U Diviziji C Turska je slavila u Luksemburgu 2:0, dok su Farska Ostrva savladala Litvaniju 2:1.

Nastavlja se za uzbudljivim rezultatima u Grupi 3 elitne divizije. U reprizi finala EURO Engleska i Italija na Molinjuu odigrale su nerešeno bez golova. Pobednika nije bilo ni u drugom meču grupe, ali je viđen odličan fudbal i dva gola.

Mađarska i Nemačka na kraju su odigrale 1:1. Poveli su Mađari preko Nađija u šestom minutu. A samo tri minuta kasnije Hofman je novim golom doneo izjednačenje. Na kraju nije bilo više golova, ali je bilo dosta šansi, o čemu svedoči neverovatan podatak da su obe ekipe imale čak po devet udaraca na gol.

U Grupi 4 sjajan meč odigrali su Holandija i Poljska. Poljaci su vodili 2:0 golovima Keša u 18. i Zjelinkog u 49. minutu. Oranje je došlo do izjednačenja u samo tri minuta. Klasen u 51. i Damfris u 54. minutu doneli su poravnanje. Holandija je imala veliku priliku za pobedu, pošto je dobila penal u prvom minutu nadoknade. Ali je Memfis Depaj pogodio stativu i Holanđani nisu došli do treće pobede u ciklusu.

Belgija je u Velsu vodila od 51. minuta golom Tilemansa. Ali Vels je u 87. minutu došao do boda golom Džonsona.

Odigrana su i dva meča Grupe 1 Divizije C. Turska je u gostima savladala Luksemburg 2:0 golovima Čalhanoglua iz penala u 37. minutu i Dursuna u 76. minutu. Farska Ostrva pobedila su Litvaniju 2:1 i to posle preokreta. U šestom minutu Černič je doveo Litvance u vođstvo, ali su Farani preko Davidsena iz penala u 20. i Andreasena u 45. minutu do poluvremena preokrenuli i na kraju zabeležili pobedu.