Crvena zvezda, Radnik Surdulica
Izvor: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Mnogo muke oko organizacije mečeva 20. kola Superlige Srbije doneo je sneg koji je pao u nedelju. Jedini meč koji je odigran u prvobitno određenom terminu doneo nam je remi Crvene zvezde i Radnika na stadionu "Rajko Mitić".

Crvena zvezda i Radnik remizirali su 1:1.

Radnik je Crvenoj zvezdi u prvom susretu ove sezone naneo jedini poraz (u okrobru je Radnik u Surdulici slavio rezultatom 2:1 u odloženom meču petog kola), a ni u 100. jubilarnom meču Dejana Stankovića na klupi, crveno-beli nisu uspeli da dođu do pobede.

Povela je Crvena zvezda u 36. minutu golom Aleksandra Kataija sa bele tačke. Penalu za domaćina prethodio je kontakt Ranđelovića i Erakovića u kaznenom prostoru i gotovo trominutna VAR provera.

Samo dva minuta nakon vodećeg gola, Ben je ostao da leži u kaznenom prostoru Radnika sa raskrvavljenom arkadom. Nova VAR provera usledila je gotovo dva minuta kasnije, da bi u 41. minutu bio dosuđen novi penal za crveno-bele.

Ovoga puta Katai nije bio uspešan, snažno je šutirao i pogodio prečku.

Propuštene prilike u drugom delu meča obile su se domaćinu o glavu u 83. minutu kada je Lukić centaršitem pronašao Bogdana Stamenkovića koji glavom šalje loptu u mrežu za 1:1.

Iz 20 odigranih utakmica Crvena zvezda na drugom mestu na tabeli ima 51 bod, dva manje od Partizana uz utakmicu više. Radnik je nakon devetog remija u sezoni na 12. mestu sa 21 bodom.