Srpska Čizma: Het-trik Vlahovića, strelci Đuričić i Lazović

Fudbal 13. mar 202119:58 > 19:59 0 komentara
Gabriele Maltinti/Getty Images

Sjajno popodne srpskih fudbalera u 27. kolu Serije A. Dušan Vlahović je briljirao u pobedi Fiorentine u gostima protiv Beneventa 4:1, dok su Đuričić i Lazović bili strelci u fantastičnom duelu Sasuola i Verone.

Lepe vesti stigle su za novopečenog selektora Srbije Dragana Stojkovića iz Beneventa i Sasuola. Imao je prvo priliku da u duelu dva tima koji igraju odlične sezone isprati dvojicu kandidata za dres nacionalnog tima Filipa Đuričića i Darka Lazovića. I malo je reći da su obojica zadovoljili.

U bogatom okršaju i Đuričić i Lazović imali su zapažene uloge. Obojica su postigla po gol. Posle vodećeg gola Lokatelija u četvrtom minutu za domaćina Lazović je u 43. pravom lepoticom poravnao rezultat. U 51. minutu Sasuolo je vodio 2:1, a strelac je bio Đuričić, koji je u radovanju skinuo dres pa je dobio žuti karton.

Ipak, tu nije bio kraj uzbuđenjima. Dimarko je u 79. minutu poravnao rezultat a asistent je bio Lazović. Možda bi krilni igrač bio i igrač meča da samo dva minuta kasnije Traore nije doneo i treće vođstvo domaćinu, ispostaviće se i sva tri boda. U 89. minutu revoltiran dešavanjima na terenu i nekim sudijskim odlukama trener gostiju Ivan Jurić dobio je crveni karton. Ivan Ilić presedeo je ceo meč na klupi.

Sasuolo je ovom pobedom preskočio Veronu i sada je osmi sa 39 bodova, jednim više od direktnog rivala. Zaostaje trenutno sedam bodova za Laciom, koji drži poslednju poziciju koja vodi u Ligu Evrope.

Ali utisak dana, ne samo Piksija i srpskih ljubitelja fudbala, već i na čitavim Apeninima je Dušan Vlahović. Mladi srpski napadač bio je najzaslužniji za ubedljiv trijumf Fiorentine u gostima protiv Beneventa 4:1. On je postigao het-trik u razmaku od osmog do 45. minuta i doveo Ljubičaste do vođstva 3:0. U drugom poluvremenu smanjio je na 3:1 Jonita, a konačan rezultat postavio je Ezerik na asistenciju Riberija.

Fiorentina je 12. sa 29 bodova i ima tri boda više od Beneventa koji je 16. na šest bodova više od opasne zone. Što se Vlahovića tiče on je došao do cifre od 12 golova u Seriji A i trenutno je na deobi devetog mesta.