Piksijeva Srbija slavila 4:0, odlični Đuričić i Vlahović, debi Svilara

Fudbal 01. sep 202122:42 > 23:09 2 komentara
Srbija Dusan Vlahovic
Print screen Sport Klub

Najbolji srpski fudbaleri izgarali su u prijateljskoj utakmici u Debrecinu i ubedljivo pobedili domaćina Svetskog prvenstva 2022 selekciju Katara rezultatom 4:0. Odlična provera za izabranike Dragana Stojkovića Piksija pred nastavak kvalifikacija za Mondijal.

Orlovi su poveli već u 2. minutu autogolom, a onda su Luka Jović, Dušan Vlahović i Nikola Milenković doneli ubedljiv trijumf u poslednjoj proveri pred nastavak kvalifikacija za Mondijal.

Selektor Dragan Stojković može da bude potpuno zadovoljan. Iskoristio je ovu utakmicu da proveri formu pojedinih igrača i pojedincima prvi put pruži šansu.

Srbija je od prvog minuta bila bolji tim, iako se Katar predstavio kao dobar sparing partner.

Odlično je u prvom poluvremenu funkcionisao triling Đuričić, Jović, Vlahović. Prvi je delio lopte i asistirao, a Jović i Vlahović opasno pretili rivalu.

Srbija Dusan Vlahovic gol

Posebno je Dušan Vlahović bio inspirisan za igru. Probao je i makazice, progiravao majstorski petom, a kao nagrada stigao mu je gol u 60. minutu.

Šteta što i Đuričić dobru igru nije krunisao pogotkom, odlično je proigravao saigrače, ali nije bio precizan pred golom rivala.

Ovaj meč pamtiće i Mile Svilar, koji je prvi put branio za Srbiju.

Srbija Nikola Milenkovic gol

Konačan rezultat, 4:0, postavio je Nikola Milenković posle kornera koji je izveo Andrija Živković.

Sve u svemu odličan test za Piksijeve izabranike.

Za Orlove je to bila poslednja priprema pred nastavak kvalifikacija za Mondijal 2022 i duele sa Luksembugom 4. Septembra u Beogradu i tri dana kasnije u Dablinu sa Republikom Irskom.

Srbija trenutno u A grupi deli prvo i drugo mesto sa Portugalom. Obe selekcije imaju po sedam bodova iz tri utakmice, ali Orlovi imaju slabiju gol-razliku.

Selektor Dragan Stojković Piksi odlučio se za sledeći sastav:

Rajković – Pavlović, Milenković, Nastasić (kapiten) – Maksimović, Gudelj, Đuričić, Birmančević, Lazović – Vlahović, Jović.

Na klupi su: Dmitrović, Svilar, Terzić, Radonjić, S. Mitrović, Račić, Živković, Veljković, Milinković-Savić, I. Ilić.

90. min – kraj utakmice, zaslužena pobeda Srbije

85. min – 4:0 za Srbiju, korner je izveo Andrija Živković, a Nikola Milenković udarcem glavom matirao golmana Katara.

76. min – Nemanja Radonjić ulazi u igru umesto Darka Lazovića.

73. min – Vlahović je baš raspoložen za igru, pokušao je makazicama posle prodora i centaršuta Lazovića, ali nije uspeo da divnu akciju kruniše novim pogotkom

65. min – sad se Vlahović majstorski revanširao Đuričiću, proigrao ga je petom, ali Filip nije uspeo da savlada golmana Katara

63. min – Uroš Račić menja Nemanja Maksimovića

60. min – Srbija vodi 3:0, ponovo je asistent odlični Filip Đuričić, a gol je postigao Dušan Vlahović, koji tako kruniše dobru igru

55. min – Andrija Živković ulazi u igru umesto Veljka Birmančevića, dok Saša Lukić menja Nemanju Gudelja.

Srbija Mile Svilar
Print screen/Sport Klub

52. min – prva intervencija Svilara, bez problema i opasnosti po gol Orlova.

46. min – počelo je drugo poluvreme. Na golu Srbije debituje Mile Svilar, 22-godišnji čuvar mreže Benfike i sin nekadašnjeg golmana novosadske Vojvodine i reprezentacije Jugoslavije Ratka Svilara. U igru je ušao i Miloš Veljković, defanzivac Verdera iz Bremena.

Dragan Stojković Piksi Srbija

Vreme je za pauzu i verovatno neke nove igrače. Selektor Dragan Stojković može da bude zadovoljan kako stvari trenutno teku.

45. min – Slovački sudija nije produžio poluvreme, odmah je svirao kraj prvih 45. minuta.

44. min – prvi korner za Srbiju, ali bez opasnosti po gol Katara. Sudija je svirao prekršaj u napadu.

Srbija Filip Djuricic Đuričić

34. min – nova velika šansa za Srbiju. Jović je proigrao Vlahovića, a ovaj zamalo da upiše novu asistenciju. Odlično je dodao loptu do Filipa Đuričića, ali kreator igre nije uspeo da dobru igru kruniše pogotkom.

30. min – prvih pola sata igre, Katar je solidan protivnik, ali Orlovi kontrolišu situaciju na terenu.

26. min – Pavlović je prekinuo napad Katara, prosledio loptu do Đuričića, ovaj je progirao Vlahovića, ali mladi napadač Fiorentine nije bio u prilici da ozbiljnije ugrozi gol protivnika.

22. min – nova akcija Đuričića, ovog puta bez dobre završnice

18. min – Srbija vodi 2:0 – Luka Jović. Ponovo je Filip Đuričić odlični odigrao, a Dušan Vlahović proigrao strelca Jovića

Srbija Veljko Birmancevic

7. min – prva intervencija golmana Predraga Rajkovića, nije bilo problema, lako je uhvatio loptu.

2. min – Srbija već vodi u Debrecinu. Odlično je po desnom krilu prošao Filip Đuričić. Želeo je da uposli Dušana Vlahovića, ali je defanzivac Katara Khouki zakačio loptu, prevario svog golmana, pa  je lopta završila u mreži „domaćina“ ovog meča.