Srbija remizirala sa Jamajkom

Fudbal 07. jun. 202111:15 > 11:263 komentara
Fudbalska reprezentacija Srbije
Izvor: REUTERS/Marko Djurica

Fudbalska reprezentacije Srbije odigrala je nerešeno 1:1 u prijateljskom meču sa selekcijom Jamajke odigranom u Japanu. Orlovi su gubili u prvom poluvremenu, ali su uspeli da preokrenu u nastavku.

SRBIJA : Nikolić ( Ilić od 46) – Petković ( Vulić od 74) , Mitrović, Čestić (Pavlović od 46) , Terzić – Gudelj, Grujić (Maksimović od 64) , Ilić (Spajić od 46) – Gavrić (Makarić od 46) , Jović, Joveljić

JAMAJKA : Tejlor – Mur, Bel, Lou – Fišer, Harding, Marijapa, Vilijams – Grej, Ist, Targot

Stadion: u Miki.

Sudija: Jamamoto

Jamajka je povela u 29. minutu golom Andre Greja i sa tim se rezultatom otišlo na odmor. Srbija je izjednačila u 61. minutu sjajnim golom Strahinje Pavlovića. Do kraja meča Orlovi su bili bolji tim na terenu, ali nisu uspeli da postignu još koji gol da to i potvrde.

Ipak treba uzeti u obzir da je ovaj meč služio selektoru Draganu Stojkoviću da isproba nove igrače, što je i uspeo, tako je na ovom meču u timu Srbije debitovalo čak 10 igrača.

Narednu prijateljsku utakmicu Orlovi igraju protiv Japana u petak od 12:25, a direktan prenos možete gledati na Novoj S.

Tok utakmice:

Nemanja Gudelj izvodi udarac, ali bezuspešno, rezultat ostaje nepromenjen.

Prekršaj nad Makarićem na 20-tak metara od protivničkog gola, biće slobodan udarac za Srbiju.

Treća izmena u reprezentaciji Jamajke teren napušta strelac gola Endi Grej umesto koga ulazi Kurtis Tilt.

Odlična intervencija Pavlovića pred golom Srbije, koji je sprečio Greja da dođe do još jednog pogotka.

Još jedna izmena u redovima Srbije, umesto Marka Petkovića na teren će debitant Miloš Vulić.

Dve izmene u timu Jamajke, teren napušta Demijen Loao umesto koga ulazi Ravel Morison, dok umesto Turgota u igru ulazi Malkom.

U 63. minutu izmena u ekipi Srbije, teren napušta Marko Grujić, a umesto njega u igru ulazi Nemanja Maksimović.

GOL! Srbija je u 61. minutu uspela da izjednači. Fudbaler Monaka Strahinja Pavlović šutira desnom nogom i postiže svoj prvenac u nacionalnom dresu. Štoper je prvo šutirao desnom nogom, ali bezuspešno, da bi potom šutirao drugom nogom za 1:1.

Prvi žuti karton u redovima Jamajke, opomena za Mura.

Na početku drugog poluvremena selektor Stojković odlučio je da napravi četiri promene. Iz igre su izašli Đorđe Nikolić, Sava Čestić, Ivan Ilić i Željko Gavrić, a u igru su ušli Marko Ilić, Strahinja Pavlović, Milan Makarić i Uroš Spajić.

Pred sam odlazak na pauzu golman Nikolić je odlično reagovao kod udarca Targota i spasio svoju mrežu.

43. minut šansa za Orlove, Petković je sa desne strane uputio centaršut, Ilić u kaznenom prostoru sjajno skočio, ali golman Jamajke je dobro reagovao.

Igrao se 32. minut kada je Jović napravio sjajan potez, poslao je dijagonalu na kontra stranu ka Petkoviću, ali je njemu lopta pobegla

Gol! Jamajka  vodi od 29. minuta! Golman Nikolić je loše reagovao, izleteo je na ivicu šesnaesterca, lopta mu je pobegla iz ruku, što je odlično iskoristi Endi Grej i gotovo rutinski šutirao za 0:1.

Dejan Joveljić je u 27. minutu imao najbolju šansu za Srbiju, kada mu je loptu dodao Marko Grujić.

Srbija je prvu šansu, doduše ne toliko ozbiljnu imala u 18. minutu kada je Aleksa Terzić povukao loptu i šutirao sa nekih 17-18 metara udaljenosti, ali ne toliko dobro.

Samo minut kasnije Sava-Aranđel Čestić dobija žuti karton zbog oštrog starta na Targotu.

Igrao se 13. minut kada je golman Đorđe Nikolić pogrešio, ali srećom Jamajka to nije znala da iskoristi. Potom je Željko Gavrić imao brzu kontru, ali kada se našao na 20-tak metara kao da nije znao šta će sa loptom.

U prvih deset minuta utakmice jasno se videla neuigranost ovoga tima, naročito u ofanzivi, s druge strane Jamajka nije uspela da priđe Nikolićevom golu.

Od 11 startnih fudbalera u sastavu Srbije čak sedmorica su debitanti. Selektor Dragan Stojković Piksi odlučio je da pruži šansu golmanu Đorđu Nikoliću, odbrambenom fudbaleru Savi-Aranđelu Čestiću i Alekso Terziću, vezisti Ivanu Iliću, Željku Gavriću i Filipu Joviću, kao i napadaču Dejanu Joveljiću.