Slavlje na Gudisonu, Everton posle preokreta do opstanka, veliki bod za Barnli

Fudbal 19. maj. 202223:18 > 20. maj. 2022 00:171 komentar
Rišarlison Everton's Richarlison scores their second goal Premier League - Everton v Crystal Palace
Izvor: Action Images via Reuters/Carl Recine

U Engleskoj su odigrane tri zaostale utakmice, a posebnu pažnju privukao je meč u kome je Everton kao domaćin pobedio tim Kristal Palasa sa 3:2.

Everton je imao priliku da kolo pre kraja pobedom obezbedi opstanak, ali su izabranici Frenka Lamparda pod velikim pritiskom izuzetno loše počeli meč i posle prvog poluvremena doveli do očaja navijače na prepunom Gudison Parku.

Prvi je nož u srce fanova Evertona zario Francuz Žan-Filip Matete udarcem glavom u 21. minutu nakon slobodnog udarca Eberečija Ezea.

Već u 36. minutu bilo je 0:2. Gol je postigao iskusni napadač iz Gane, Džordan Aju. Delovalo je da je slavni klub iz Liverpula krenuo putem bez povratka.

Kristal Palas Džordan Aju Crystal Palace's Jordan Ayew scores their second goal Premier League - Everton v Crystal Palace
Izvor : Action Images via Reuters/Carl Recine

Međutim, očigledno je Frenk Lampard imao šta da kaže svojim igračima u pauzi i domaći tim je u drugom poluvremenu zaigrao mnogo bolje.

Već u 55. minutu Majkl Kin je prepolovio prednost gostiju, a onda Brazilac Rišarlison u 75. minutu i izjednači rezultat na 2:2!

Od tog trenutka Gudison Park je počeo da gori, a kad je Dominik Kalvert-Luin u 85. minutu postigao treći gol za Everton oduševljena publika više nije mogla da izdrži – uletela je u teren i počela slavlje.

Za goste iz Londona od 57. minuta zaigrao je i srpski internacionalac Luka Milivojević.

Everton fans invade the pitch celebrating their third goal as Everton's Seamus Coleman and first team coach Chris Jones react Premier League - Everton v Crystal Palace
Izvor : REUTERS/Phil Noble

Samo 15 minuta pošto je Everton i definitivno izborio opstanak, veliki bod spasa mogao bi da bude za Barnli, koji je ostao neporažen u Birmingemu i kolo pre kraja pobegao iz zone ispadanja.

Bio je to zaostali meč 18. kola. Menadžer domaćeg tima Stiven Džerard mešao je karte i na klupi u prvom poluvremenu ostavio Brazilca Kutinja i Denija Ingsa.

Gostima je u tom periodu igre najviše pretio škotski internacionalac Mekgin, ali je golman Barnlija Nik Poup bio odličan na golu.

Aston Vila Barnli Tarkovski Buendija Aston Villa's Emiliano Buendia in action with Burnley's James Tarkowski Premier League - Aston Villa v Burnley
Izvor : REUTERS/Peter Powell (Tarkovski iz Barnlija i Buendija iz Aston Vile)

U 43. minutu neoprezni Buendija je srušio Kornea u šesnaestercu Aston Vile i sudija Pol Tirni nije imao dilemu – pokazao je na belu tačku. Siguran je bio Ešli Barns, kome je to bio prvi pogodak u sezoni – 0:1 za Barnli.

Međutim, Buendija se iskupio na samo početku drugog poluvremena i u 48. minutu odlično reagovao na centaršut Daglasa Luiza za 1:1.

Rezultat se više nije menjao iako su oba tima propustla nekoliko dobrih prilika. Najveće zasluge što je gostujući tim osvojio važan bod svakako ima fantastični golman Nik Poup.

Barnli sad ima isto bodova kao i Lids, ali mnogo bolju gol razliku i sve drži u svojim rukama pred poslednje kolo u kome u nedelju dočekuje ekipu Njukasla.

Isti rezultat bio je i na Stamford Bridžu gde su igrali Čelsi i Lester – 1:1. Domaći tim je sa ovim bodom osigurao treće mesto na tabeli.

Poveli su gosti već u šestom minutu lepim golom Džejmsa Medisona, izjednačio je volej udarcem Markos Alonso posle centaršuta Risa Džejmsa u 34. minutu.

Izvor : SofaScore