Sjajan meč u Vigu i 7+, Sevilja „okrenula“ i slavila

Fudbal 12. apr 202123:22 0 komentara
Ivan Rakitić
Octavio Passos/Getty Images

U ponedeljak je na programu bio jedan duel 30. kola španske La Lige, a Sevilja je kao gost u Galiciji slavila sa 4:3 (2:3) protiv Selte iz Viga nakon preokreta. Sam finiš meča u pobedničkoj ekipi odigrao je vezni igrač srpske reprezentacije Nemanja Gudelj.

Povela je Sevilja u sedmom minutu preko Kundea, ali je Jago Aspas u tri minuta preokrenuo rezultat – u 20. minutu je poveo iz penala, a tri minuta kasnije posle asistencije Suaresa.

Fernando je do poluvremena izjednačio, ali je Selta na odmor otišla sa 3:2 – strelac je bio Mendes u 43. minutu.

Ipak, u nastavku Sevilja dolazi do preokreta – hrvatski vezista Ivan Rakitić pogađa u 60. za 3:3, a pobedu timu Đulena Lopetegija donosi Gomes u 76. minutu.

Srpski vezista Nemanja Gudelj u igru je ušao u 86. minutu.

Posle ove pobede Sevilja ima 61 bod, i na četvrtom je mestu – praktično su obezbedli plasman u Ligu šampiona naredne godine. Naredni protivnik timu iz Andaluzije biće Real Sosijedad u San Sebastijanu.

Selta je na desetoj poziciji sa 37 bodova, ali će teško moći da se uključe u borbu za mesto koje vodi u Evropu. Naredni rival im je Kadis u gostima.

Mečeve španske La Lige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.