Sitijeva navika pobeđivanja: Pali i Vulvsi

Fudbal 02. mar 202123:05 0 komentara
Manchester City
Shaun Botterill/Getty Images

U susretu 29. kola Premijer lige Mančester Siti ostvario je još jednu pobedu, 15. u nizu kada je ligaško takmičenje u pitanje protiv Vulverhemptona na Etihadu 4:1.

Nije bilo lako četi Pepa Gvardiole, iako je kao po običaju agresivno krenula. Već u 15. minutu domaćin je poveo autogolom Dendokera posle centaršuta Rijada Mareza. Do poluvremena Siti je postigao još jedan gol i to ponovo štoper. Emerik Laport je zatresao mrežu, ali je posle asistencije VAR poništen zbog ofsajda.

A onda u 61. minutu. Mutinjo je odlično centrirao a Koudi matirao Edersona i Vulverhempton je izjednačio. Uspevali su gosti da odole sve do poslednjih 10 minuta. A onda kanonada. Seriju je otvorio Gabrijel Žesus koji je odlično reagovao na odbijenu loptu i smestio ju je u mrežu. U 90. minutu u strelce se upisao i Rijad Marez, a u petom minutu nadoknade ovog puta je VAR bio na strani Građana. Drugi gol je postigao Žesus, sudija ga prvo poništio zbog ofsajda, ali posle konsultacija sa VAR je promenio odluku i to je bilo konačnih 4:1.

Posle 15. vezanog ligaškog trijumfa Mančester Siti ubedljivo vodi na tabeli Premijer lige sa 65 bodova, 15 više od gradskog rivala Junajteda uz utakmicu više. Vulvsi su 12. sa 34 boda.