Šesti gol Vlahovića, Arnautović pogodio u porazu Bolonje

Dušan Vlahović
REUTERS/Alberto Lingria

U nedeljnim mečevima šestog kola italijaske Serije A pobede su ostvarili Empoli, Sasuolo i Fiorentina.

Empoli je na svom terenu savladao Bolonju 4:2.

Za tim Siniše Mihajlovića je to treći meč u nizu bez pobede, a ukupno drugi poraz ove sezone.

Bonifaci je autogolom već u prvom minutu doneo prednost Empoliju.

Barou je u 11. pogodio za izjednačenje, a zatim je Arnautović u 20. promašio penal, pa Bolonja ipak nije stigla do preokreta u prvom poluvremenu.

U 32. minutu Pinamonti je iskoristio asistenciju Stojanovića i doneo 2:1 Empoliju pre odlaska na pauzu.

U nastavku je Empoli bio konkretniji, u 53. je Bajrami bio precizan sa bele tačke za 3:1, zatim je Arnautović u 77. smanjio na 3:2 i vratio nadu Bolonji, ali je Riči u 90. stavio tačku na meč.

Empoli je sedmi sa devet bodova, Bolonja ima osam i na 10. je mestu.

Sasuolo je minimalnim rezultatom dobio Salernitanu, a jedini strelac bio je Berardi u 54. minutu. Sa 1:0 je slavila i Fiorentina na gostovanju Udinezeu, a jedini strelac bio je Dušan Vlahović u 16. minutu, kada je bio precizan iz penala. Vlahović je ove sezone u Seriji A i Kupu Italije zabeležio sedam nastupa i šest puta je postigao gol.

Vlahović je ovim pogotkom prestigao Jugovića na petom mestu liste najboljih srpskih strelaca u Seriji A – ukupno je postigao 31 gol.

Fiorentina je peta na tabeli sa 12 bodova i u nastavku sezone će ugostiti Napoli.

Udinee je na 13. poziciji, ima sedam bodova i čeka ga gostovanje Sampdoriji.