Sergej strelac, četvrta uzastopna pobeda Lacija

Fudbal 24. jan 202120:36 0 komentara
Sergej Milinković-Savić, Lacio
Paolo Bruno/Getty Images

Fudbaleri Lacija u 19. kolu Serije A na Olimpijskom stadionu u Rimu pobedili su ekipu Sasuola rezultatom 2:1.

Ekipa iz prestonice Italije ostvarila je četvrti uzastopni trijumfa i sa 34 boda na deobi je šeste pozicije, a strelac prvog pogotka za Lacijale bio je Sergej Milinković-Savić.

Gosti su poveli u 6. minutu golom Frančeska Kaputa, sedmim u sezoni, ali je Lacio posle četvrt časa igre izjednačio.

Hoakin Korea je odlično centrirao, a srpski reprezentativac je bio na pravom mestu i glavom, zakucao loptu u mrežu za 1:1. Bio je to Sergejev četvrti pogodak u prvenstvu, prvi još od 5. decembra 2020. i duela sa Specijom.

Konačan rezultat postavio je Ćiro Imobile u 71. minutu na asistenciju crnogorskog reprezentativca Adama Marušića.

Tim Simonea Inzagija je bio mnogo konkretniji, napadao je, stvarao šanse, što potvrđuje i podatak da je imao 18 udaraca ka golu rivala (osam u okvir), dok je jedini pokušaj Sasuola koji je išao u okvir gola završio iza leđa Pepea Reine.

Milinković-Savić na jednoj i Filip Đuričić na drugoj strani bili su na terenu ceo meč.

Lacio u sledećem kolu gostuje Atlanti, a Sasuolo, koji j deveti sa 30 bodova, igra protiv Kaljarija na Sardiniji.