Sergej asistirao Imobileu za pobedu Lacija i peto mesto

Fudbal 07. feb 202122:53 0 komentara
Sergej Milinković-Savić
Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images

Poslednji meč nedeljnog programa 21. kola italijanske Serije A doneo je duel na „Olimpiku“, na kojem je Lacio minimalnim rezultatom 1:0 bio bolji od Kaljarija, a asistent kod jedinog pogotka bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Pre meča Milinković-Savić dobio je nagradu za najboljeg igrača Serije A u januaru.

Jedini pogodak na meču viđen je u 61. minutu kada je posle jednog centaršuta SMS glavom „spustio“ loptu Imobileu, koji se lepo snašao i postigao svoj 14. gol u sezoni. Na listi strelaca ispred njega je samo Kristijano Ronaldo sa 16 golova, a po 14 su postigli Romelu Lukaku i Zlatan Ibrahimović.

Čitav meč u pobedničkoj ekipi odigrao je Crnogorac Adam Marušić, a internacionalac iz BiH Senad Lulić u igru je ušao u 64. minutu.

Bila je to peta pobeda u nizu za Lacijale, koji su sada izjednačeni sa gradskim rivalom Romom na četvrtom mestu tabele sa 40 bodova, ali „Vučica“ ima bolju gol-razliku. U narednom kolu Lacio će na stadionu „Đuzepe Meaca“ gostovati Interu.

Kaljari posle poraza ostaje u opasnoj zoni sa 15 bodova, jednim manje od Torina, koji je prvi „iznad crte“. U narednoj rundi Kaljari će dočekati Atalantu.