Serđo Oliveira srušio Juve i odveo Porto u četvrtfinale

Fudbal 09. mar 202123:55 0 komentara
Porto
REUTERS/Massimo Pinca

Porto se posle produžetka plasirao u četvrtfinale Lige šampiona, iako je u Torinu poražen od Juventusa 3:2, ali zbog gola u gostima prošao je dalje i pridružio se Borusiji iz Dortmunda

Porto je prvi došao do gola u 19. minutu preko Serđa Oliveire. Međutim, u drugom poluvremenu Federiko Kijeza, strelac gola u Portu, postigao je oba gola u 49. i 63. minutu, a između dva gola Porto je ostao sa igračem manje. Juventus je postigao gol u nadoknadi, ali VAR je gol Morate poništio zbog ofsajda. Pošto je posle 90 minuta bilo 2:1 ušlo se u produžetke.

Juventus ne da nije uspeo da dođe do gola, već ni da stvori šansu u dodatnom vremenu. A taj pristup je kažnjen u 115. minutu kada je Serđo Oliveira postigao drugi gol na meču za 2:2 i praktično overio prolaz. Ni gol Rabioa za 3:2 nije bio dovoljan, označivši samo pirovu pobedu.

Dvomeč Borusije i Sevilje protekao je u znaku norveške gol mašine Erlinga Holanda. Posle dva gola u Sevilji, isti učinak imao je i u Dortmundu, a treći mu je poništio VAR. Time je Holand došao do brojke od 20 golova u Ligi šampiona i postao je igrač kome je to najbrže pošlo za rukom, jer je uspeo u samo 14 utakmica, čak 10 manje od prethodnog rekordera Harija Kejna. Sevilja je smanjila preko El Nesirija koji je realizovao penal u 68. minutu, a isti igrač je u petom minutu nadoknade doneo i konačnih 2:2.