Senzacija u Sremu: Partizan ispao na startu Kupa!

Fudbal 28. sep 202217:20 4 komentara
Patrick Andrade
Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Partizana ispali su od Radničkog u Sremskoj Mitrovici posle penala u šesnaestini finala Kupa Srbije! Patrik Andrade postigao je vodeći gol za Partizan u 18. minutu, a u 92. minutu izjednačio je Marinković, i to posle meča u kojem domaći dotad nisu stvorili nijednu šansu.

Taj gol šokirao je Partizan, pa su sva četvorica izvođača promašili penale za crno-bele – Rikardov udarac odbranio je Dragićević, Marko Živković je pogodio prečku, Urošević je šutirao pored gola, a u četvrtoj seriji je opet Dragićević odbranio, ovoga puta Andradeu.
Na drugoj strani, Radnički je dvaput pogodio, u prve dve serije.

Prvu šansu imao je Gomeš već u trećem minutu, da bi šest minuta kasnije i domaćin imao priliku, ali je Milenković u izglednoj poziciji šutirao preko prečke.

U 18. minutu su crno-beli stigli do prednosti – Dijabate je prodro po levoj strani i vratio loptu do Andradea, koji sa šesnaest metara zakucava loptu u mrežu.

Imao je Partizan još jednu polupriliku pre nego što je u 38. minutu umalo bilo 2:0 – sjajan pas Dijabatea u prostor i velika šansa za Andradea, čiji udarac ovoga puta brani golman Dragićević.

Do kraja poluvremena je Partizan imao još jednu izglednu šansu, Rikardo Gomeš je šutirao „punom“ i nije imao sreće, jer je pogodio stativu.

U 54. minutu je Marković šutirao glavom pored gola, a pet minuta kasnije je Terzićev pokušaj izblokiran. Beliću je golman Dragićević uhvatio loptu posle udarca sa dvadesetak metara od gola – generalno je Partizan intenzivnije napadao u prvom poluvremenu.

I taman kada se činilo da će crno-beli lagano privesti meč kraju, domaćin iz prve prave šanse u nastavku stiže do izjednačenja. Ristović je probio po levoj strani i poslao loptu po zemlji, a na drugoj stativi dočekao ju je Marinković i postigao gol za 1:1.

Crno-beli su bili šokirani, pa je Radnički na već opisani način na penale prošao dalje.