Sedmica Orlova za osminu finala SP u futsalu

Fudbal 20. sep 202120:49 1 komentar
Fudbalski savez Srbije

Futsal reprezentacija Srbije zabeležila je ubedljivu pobedu u poslednjem kolu Grupe F Svetsko prvenstva u Litvaniji protiv SAD 7:0 i izborila plasman u osminu finala.

Posle dva nesrećna poraza, u utakmicama u kojima je mogla da dođe makar do boda, posle silnih kadrovskih problema, Srbija je pokazala karakter i što je najvažnije kvalitet i bila najbolja kada je bilo najpotrebnije. U direktnom dvoboju za treće mesto u grupi razbijene su SAD, a što je najvažnije zabeležena je potrebna pobeda od dva gola razlike, koja je Srbiji omogućila da bude među četiri najbolje trećeplasirane selekcije i obezbedi plasman u osminu finala.

Željenih 2:0 Orlovi su imali već posle osam minuta. Rakić u šestom i Tomić u osmom minutu najavili su veliku pobedu Srbije. Tomić je drugim golom u 17. minutu povisio na 3:0, a Petrov je na isteku prvog poluvremena praktično i rešio meč povisivši na 4:0.

U drugom poluvremenu Srbija je malo opustila gas u prvih 10 minuta. Ali to nije značio i kraj serije golova. Milosavljević je u 32. minutu povisio na 5:0, a dva minuta kasnije Lazarević se upisao u strelce za 6:0. Konačnih 7:0 postavio je Radovanović u 38. minutu. Na kraju ubedljiva pobeda i obezbeđen plasman među 16 najboljih.

Srbija će se u osmini finala sastati sa Portugalijom predvođenom legendarnim majstorom Rikardinjom. Taj meč se igra u petak u Kaunasu od 20 časova. U drugom susretu Grupe F, koji je odlučivao o prvom mestu Argentina je pobedila Iran 2:1. Odigrani su mečevi poslednjeg kola Grupe E. Paragvaj je pobedio Japan 2:1 i u direktnom duelu osvojio drugo mesto, mada je i Japan kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije obezbedio plasman u osminu finala. Španija je zabeležila i treću pobedu 4:1 protiv Angole i potvrdila prvo mesto u grupi.