Fudbal 21. avg 202219:22 1 komentar
Sadio Mane., Bajern
Lars Baron/Getty Images

Fudbaleri Bajerna i posle trećeg kola jedini su tim u Bundesligi sa maksimalnim učinkom.

Aktuelni šampion Nemačke je odigrao još jedan efikasan meč i na gostovanju Bohumu slavio je rezultatom 7:0. Bavarci su lideri sa devet bodova i gol razlikom 15:1, dok je Bohum uz Bajer i dalje jedina ekipa bez osvojenog boda iako, ako se pogleda statistika, nisu bili toliko inferiorni u odnosnu na velikog rivala.

Bavarci su poveli već u četvrtom minutu posle sjajne akcije i još lepše završnice Liroja Sanea. Reprezentativac Nemačke je posle duplog pasa sa Kingslijem Komanom pogodio levi gornji ugao domaćeg tima, a to mu je bio prvi gol u prvenstvu ove sezone.

Ekipa Julijana Nagelsmana je u 25. minutu imala dva pogotka prednost – Josua Kimih je izveo korner, a Matajs de Liht, letošnje pojačanje Bajerna iz Juventusa, iskoristio lošu procenu golmana Manuela Rajmana i glavom došao do prvenca u dresu nemačkog velikana.

U 33. minutu u strerlce se upisao i Koman, također, posle loše reakcije defanzivne linije Bohuma, a Bajern je do odlaska na odmor još jednom matirao domaći tim. Raspoloženi Koman je po drugi put bio asistent, a Sadio Mane levom nogom egzekutor.

Seneglaski reprezentativac je nakon sat vremena igre, iz penala, postigao i peti pogodak za svoj tim, odnosno treći u prvenstvu.

Bajern u sledećem kolu dočekuje Borusiju iz Menhengladbaha, koja ima sedam bodova iz tri utakmice, dok Bohum gostuje Frajburgu.