Samba za Vembli: Bivši šampion Evrope igra finale za povratak u Premijer ligu

Fudbal 18. maj 202200:41 > 01:21 0 komentara
Notingem Forest Nottingham Forest goalkeeper Brice Samba, Brennan Johnson, Djed Spence and Cafu celebrate getting to the play off final during the Sky Bet Championship play-off semi-final, second leg match at the City Ground, Nottingham. Picture date: Tuesday May 17, 2022. EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or live services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. PUBLICATIONxNOTxINxUKxIRL Copyright: Nottingham Forest v Sheffield United - Sky Bet Championship - Play Off - Semi Final - Second Leg - City Ground (L-R) Not
Mike Egerton via Guliver image

Fudbaleri Notingem Foresta plasirali su se u finale plej-ofa Čempionšipa i 29. maja na Vembliju igraće protiv Hadersfilda u odlučujućem meču za plasman u Premijer ligu.

#related-news_0

Popularni Šumari uspeli su posle velike drame i penal serije da eliminišu ekipu Šefild Junajteda.

Poražen je Notingem Forest na svom Siti Graundu od Šefild Junajteda sa 2:1, ali je prethodno identičnim rezultatom pobedio u prvom meču u gostima na Bramal Lejnu, pa su su o pobedniku odlučivali penali.

Sve u znaku broja 19

Forest je odlično počeo meč. Poveo je u 19. minutu golom 19-godišnjeg Brenana Džonsona na asistenciju Sema Saridža. Bio je to 19. pogodak mladog Velšanina, ove sezone prvog strelca tima i otkrovenja u Čempionšipu.

Notingem Nottingham Forest's Brenan Džonson Brennan Johnson celebrates scoring their first goal Championship - Play-Offs Second Leg - Nottingham Forest v Sheffield United
Action Images via Reuters/Molly Darlington

Bolji je bio domaći tim nakon prvih 45 minuta. Na odmor je otišao sa ukupnom prednošću od 3:1, računajući i prvi meč.

Izgledalo je tada da Šumari polako mogu da pakuju stvari za Vembli.

Ali fudbaleri Šefild Junajteda nisu imali nameru da se unapred predaju. I posrećilo im se na samom startu drugog poluvremena. Izjednačili su preko Morgana Gibs-Vajta nakon dodavanja Norvežanina Sandera Berga.

Gostima je rano izjednačenje dalo krila. Nastavili su da pritiskaju domaće fudbalere, koji su u nastavku meča delovali umorno. To im se isplatilo u 75. minutu, škotski internacionalac Džon Flek doveo je Oštrice u vođstvo od 2:1 i anulirao prednost Notingem Foresta iz prve utakmice.

Flek Šefild Junajted Notingem Forest Sheffield United's John Fleck celebrates scoring their second goal Championship - Play-Offs Second Leg - Nottingham Forest v Sheffield United

Kako do 90. minuta više nije bilo golova usledili su produžeci. Međutim, ni posle dodatnih 30 minuta nije bilo promene rezultata, pa je pobednika morala da odluči penal serija. Tu su uspešniji bili domaći fudbaleri.

Bris Samba je odbranio dva penala i još jedan su gosti promašili, pa je na kraju bilo 3:2 u penal seriji za Šumare.

Notingem Forest Nottingham Forest's Brice Samba celebrates after saving a penalty from Sheffield United's Oliver Norwood during the shoot-out Championship - Play-Offs Second Leg - Nottingham Forest v Sheffield United

Usledilo je veliko slavlje na tribinama Siti Graunda gde je bilo blizu 30.000 navijača.

Finale 29. maja na Vembliju

Nekadašnji dvostruki prvak Evrope boriće se za povratak u Premijer ligu. Odlučujući meč plej-ofa na programu je 29. maja na londonskom Vembliju.

Prethodno su direktan plasman u Premijer ligu obezbedili Mitrovićev Fulam kao šampion i tim Bornmuta kao drugoplasirani na tabeli Čempionšipa.

Notingem Forest Siti Graung City Ground Nottingham Forest fans during the Sky Bet Championship play-off semi-final, second leg match at the City Ground, Nottingham. Picture date: Tuesday May 17, 2022. EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or live services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. PUBLICATIONxNOTxINxUKxIRL Copyright: Nottingham Forest v Sheffield United - Sky Bet Championship - Play Off - Semi Final - Second Leg - City Ground Nottingha