Saka i Martineli pokvarili debi Edija Haua

Bukajo Saka
Izvor: REUTERS/Dylan Martinez

Fudbaleri Arsenala vratili su se na pobednički put posle ubedljivog poraza od Liverpula u prethodnom kolu – izabranici Mikaela Artere u prvom meču subotnjeg programa u okviru 13. kola Premijer lige savladali su na domaćem terenu Njukasl Junajted rezultatom 2:0 (0:0).

Ovom pobedom na „Emirejtsu“ tim iz Londona je stigao do 23 boda i trenutno su na petom mestu tabele. Sa druge strane, Njukasl je i dalje na začelju sa šest bodova, pet manje od Lidsa, prvog „iznad crte“. „Svrake“ i dalje nemaju pobedu u Premijeršipu, po čemu su jedini tim u ligi.

Bio je to prvi meč na klupi Njukasla za novog menadžera Edija Haua, koji je seo na klupu tima sa „Sent Džejms Parka“ po dolasku novih vlasnika iz Saudijske Arabije. Hau je trebalo da debituje u prethodnom kolu, ali je njegov prvenac na klupi Njukasla odložen zbog infekcije virusom korona.

Arsenal je od starta meča bio bolji rival, a prvu veću priliku propustio je Martin Edegor iz slobodnog udarca u 21. minutu. Do kraja poluvremena šanse su prošuštali Emil Smit-Rou (sjajna odbrana Martina Dubravke) i Pjer-Emerik Obamejang, koji je promašio iz neverovatno izgledne situacije.

„Tobdžije“ do vođstva dolaze u drugom poluvremenu – engleski reprezentativac Bukajo Saka dobio je upotrebljiv pas od Nuna Tavaresa i preciznim odarcem doneo prednost Artetinom timu.

Sedam minuta kasnije prednost je duplirana i postavljeno je konačnih 2:0, a strelac je bio mladi Brazilac Gabrijel Martineli. On je ušao u igru 93 sekunde ranije, a gol je bio njegov drugi kontakt sa loptom na utakmici. Asistent Martineliju bio je Takehiro Tomijasu.

Do kraja meča tim iz Londona je lako čuvao prednost, imao je ponovo u finišu priliku Martineli, ali je oboren u šesnaestercu. Međutim, penal nije dosuđen.

U narednom kolu Arsenal će gostovati Mančester Junajtedu, a Njukasl će dočekati Norič u derbiju začelja.