Rutina Partizana za povratak na pobednički kolosek

Fudbal 23. sep 202119:57 1 komentar
FK Partizan

Fudbaleri Partizana savladali su Mladost u Lučanima sa 2:0 u 10. kolu Superlige Srbije i vratili se na pobednički kolosek, posle remija sa Crvenom zvezdom prošlom kolu (1:1).

Da prekid trijumfalne serije nije uticao na ekipu Aleksandra Stanojevića videlo se od početka meča u Dragačevu.

Golovima Rikarda Gomeša i Ivana Obradovića u prvom poluvremenu zabeležena je osma pobeda u dosadašnjem delu takmičenja, a prva u Lučanima posle tri i po godine, za ostanak na prvom mestu sa 25 bodova, pet više od Crvene zvezde, uz utakmicu više.

Iako je Stanojević poslao kombinovani sastav na teren, to se nije osetilo u igri. Kvalitetna igra je već u trećem minutu donela gol. Ivan Obradović je centrirao sa leve strane do Rikarda Gomeša na drugoj stativi, usledio je trzaj glavom i 10. pogodak u sezoni za ubojitog napadača.

Nastavili su Beograđani da kontrolišu utakmicu i u nastavku, što im se isplatilo u 38. minutu. Na korner i odbitak natrčao je Obradović i iz peterca zatresao mrežu.

Ispostavilo se da je to, ujedno, i konačan rezultat u Lučanima. Mogli su crno-beli do ubedljivijeg slavlja u nekoliko navrata, ali su propuštali prilike. Na kraju je i gol Nemanje Jovića iz 83. minuta poništen zbog ofsajda.

U međuvremenu su i domaći pretili golu Nemanje Stevanovića, koji je sredinom drugog poluvremena fantastično reagovao na udarce Samuela Bahe i Nemanje Mićevića.

Partizan u sledećem kolu dočekuje subotički Spartak. Mladost gostuje Voždovcu, a u taj duel ulazi sa poslednjeg mesta i četiri osvojena boda.