Rijeka povela, Šveđani nose prednost sa Rujevice

Fudbal 21. jul 202223:11 0 komentara
Haris Radetinac
RonixBrmalj BB220721ZY008 via Guliver

Navijači Rijeke imaju razloga za nezadovoljstvo posle prvog meča drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije – fudbaleri švedskog Jurgordena pobedili su kao gosti na „Rujevici“ Riječane rezultatom 2:1 (1:1), uprkos činjenici da je hrvatski klub imao vođstvo.

Revanš je na programu u švedskoj prestonici za sedam dana.

*Ilićev CSKA samo do nule u Skoplju, pobeda Škendije

Delovalo je da će se „Armada“ radovati kada je u 13. minutu slovenački vezista Haris Vučkić pogodio posle pasa internacionalca iz Gane Ampema.

Ipak, tim iz Stokholma dolazi do izjednačenja u 38. minutu – Findelu je asistirao Edvardsen.

U drugom poluvremenu Edvardsen se našao u ulozi strelca i pogodio posle pasa Asoroa.

Protivnik pobedniku ovog dvomeča biće bolji iz susreta rumunskog Sepsija i ljubljanske Olimpije, a tim iz Svetog Đorđa slavio je u prvom meču sa 3:1.