Rendžers teško do pobede u Škotskoj: Pokazali dva lica pred dolazak Zvezde

Fudbal 06. mar 202210:19 > 10:32 1 komentar
Rendžers Van Bronkhorst Rangers manager Giovanni van Bronckhorst with substitutes Fashion Sakala and Scott Arfield Europa League - Group A - Rangers v Sparta Prague
Reuters/Russell Cheyne

Menadžer Rendžersa Đovani van Bronkhorst nakon teško ostvarene pobede nad Aberdinom u prvenstu Škotske rekao je da je to bila utakmica sa dva lica.

Povezane vesti

Rendžeri su na svom Ajbroksu savladali Donse sa 1:0, do pobede su stigli tek u 81. minutu. Jedino gol postigao je rezervni napadač Kamar Ruf sa Jamajke.

„U prvom poluvremenu Aberdin nam je dao veliki izazov, igrali su dobro, imali dosta duela i nije nam bilo lako da gradimo igru i pronađemo prava rešenja. Srećom, u nastavku je bila drugačija utakmica. Imali smo bolji tempo, raširili smo igru i nalazili bolja rešenja u napadu“, rekao je Van Bronkhorst.

Jedan od zapaženijih u timu bio je vezni igrač Glen Kamara:

„Bila je to teška utakmica. Iako verovatno nismo igrali onako kako smo želeli, srećni smo što smo osvojili tri boda“, rekao je reprezentativac Finske.

Rendžers se nakon ove pobede izjednačio po broju bodova sa gradskim rivalom Seltikom na vrhu škotskog Premijeršipa, ali zeleno-beli imaju utakmicu manje.

Zanimljivo je da je Rendžers pre meča proslavio rođendan (150 godina), što planira i Crvena zvezda u nedelju protiv Novog Pazara (77. rođendan). Tim iz Glazgova je skoro duplo stariji…

Rendžers 10. marta dočekuje Crvenu zvezdu u prvom meču osmine finala Lige Evrope. Duel na Ajbroksu počinje u 21 čas.