Remi u derbiju: Četiri gola, promašen penal, poništen gol…

Fudbal 25. sep 202120:40 0 komentara
Spada LaPresse

Fudbaleri Intera i Atalante remizirali su 2:2 u izuzetno uzbudljivom derbiju šestog kola Serije A.

Vodili su Neroazuri, zatim je Boginja preokrenula, pa Inter poravnao i iz penala propustio priliku da dođe do nove prednosti, da bi u finišu gol Atalante bio poništen na signalizaciju VAR i rezultat je ostao nerešen.

Lautaro Martines je otvorio goleadu na stadionu Đuzepe Meaca golom u petom minutu na asistenciju Nikoloa Barele.

#related-news_0

Već do poluvremena gosti su uspeli da okrenu sve u svoju korist. Ruslan Malinovski je izjednačio u 30. i najavio preokret koji je servirao Rafael Toloi osam minuta kasnije.

Vođstvo ekipe Đan Pjera Gasperinija trajalo je do 71. kada se Edin Džeko peti put upisao u strelce ove sezone – 2:2.

U 85. je tim Simonea Inzagija dobio jedanaesterac zbog igranja rukom Meriha Demirela. Federiko Dimarko je preuzeo odgovornost i zatresao prečku, što je lako moglo da se obije o glavu domaćih samo tri minuta kasnije.

Mrežu Samira Handanovića u 88. zatresao je Roberto Picoli, ali pogodak nije priznat na intervenciju VAR pošto je lopta prethodno napustila igru.

Inter je treći na tabeli sa 14 bodova. Atalanta je peta sa 11.