Rekorder Serije A: Vlahović se izjednačio sa Ronaldom

Fudbal 19. dec. 202114:39
Dušan Vlahović
Izvor: REUTERS/Massimo Pinca

Fudbaleri Fiorentine zabeležili su prvi remi u Seriji A ove sezone, pošto su protiv Sasuola odigrali 2:2. Meč u Firenci obeležio je fantastični Dušan Vlahović, koji je postigao 33. gol u italijanskom prvenstvu u 2021.

Srpski reprezentativac izjednačio je rekord Kristijana Ronalda po broju pogodaka u Seriji A u kalendarskoj godini. Vlahović je 33. gol postigao u 51. minutu utakmice.

Izvor : Sofascore

Sasuolo je poveo u 31. minutu. Đanluka Skamaka je primio loptu na rubu kaznenog prostora i postigao gol. Vrlo brzo su gosti udvostručili prednost, pošto se u 37. minutu u strelce upisao Davide Fratezi.

Pretila je Fiorentina u nastavku, imala je nekoliko odličnih prilika, ali se rezultat nije menjao do kraja poluvremena.

Već početkom drugog dela utakmice su domaći smanjili zaostatak. Dušan Vlahović je bio precizan u 51. minutu. Srpski reprezentativac postigao je 33. gol u kalendarskoj godini u Seriji A, čime je izjednačio rekord Kristijana Ronalda. Ujedno, bio mu je to 16. pogodak ove sezone u prvenstvu.

U 61. minutu je izjednačujući pogodak postigao Lukas Torejra, koji je pokupio odbijenu loptu posle novog pokušaja Vlahovića.

Situacija je postala teža za ‘violu’ u 68. minutu, kada je Kristijano Biragi isključen zbog drugog žutog kartona. Ipak, uspeli su domaći da se odbrane do kraja sa igračem manjem.

Na ovaj način okončan je niz Fiorentine od tri pobede. Klub iz Firence sada je šesti na tabeli sa 31 bodom. Sasuolo zauzima 10. poziciju sa 24 boda.