Realu samo bod u goleadi na gostovanju Levanteu

Fudbal 23. avg 202100:27 > 00:28 0 komentara
Vinisijus Žunior
Aitor Alcalde/Getty Images

Fudbaleri Levantea i madridskog Reala igrali su nerešeno 2:2 u poslednjoj utakmici nedeljnog programa u okviru drugog kola La Lige.

‘Kraljevski klub’ je do boda stigao zahvaljujući Vinisijusu Žunioru, inače dvostrukom strelcu, pošto su izabranici Karla Ančelotija dva puta stizali vođstvo domaćina. Levante je, inače, u 87. minutu ostao sa igračem manje na terenu, pošto je direktan crveni karton zaradio Aitor Fernandes, i to dva minuta pošto je Žunior izjednačio na 3:3.

#related-news_0

Garet Bejl je na asistenciju Karima Benzeme u petom minutu doveo Real u vođstvo, i to svojim prvim golom za Madriđane od 1. septembra 2019. godine, kada je bio dvostruki strelac. Mreže su potom mirovale do kraja prvog poluvremena, da bi u prvom minutu drugog Rođer Marti izjednačio za Levante.

Preokret za domaćina doneo je Kamanja 11 minuta kasnije. da bi Žunior svojim prvim golom vratio Madriđane u igru u 73. minutu. Usledila su dva gola za 12 minuta, u identičnom razmaku – prvo je Rober pogodio za Levante, potom Žunior ponovo za Real, a uprkos brojčanoj prednosti ‘kraljevski klub’ do kraja utakmice nije mogao do više od remija.

Čitav meč u ekipi Levantea odigrao je srpski vezista Nemanja Radoja, a nekadašnji napadač Crvene zvezde Luka Jović u igru je za Real ušao u 82. minutu umesto Federika Valverdea..

Real posle prva dva kola ima četiri boda jer je na otvaranju sezone lako pobedio Alaves. U narednom kolu ekipa Karla Anćelotija gostovaće Betisu u Sevilji.

Levante je upisao drugi remi u nizu, pošto je u prvom kolu podelio bodove sa Kadisom. Sledeći rival timu iz Valensije biće Real Sosijedad u gostima.