Real nastavlja poteru: Militao i Kazemiro slomili Osasunu

Fudbal 01. maj 202123:00 0 komentara
Denis Doyle/Getty Images

Nastavlja Real poteru za gradskim rivalom Atletikom. Pobedom u 34. kolu La Lige nad Osasunom 2:0 aktuelni šampion ponovo je došao na dva boda zaostatka za Jorgandžijama.

Real se ponovo mučio sa nekom od ekipa iz donjeg doma. Napadao je, dominirao, ali i promašivao šanse. Vreme je prolazilo i delovalo je kao da se ponavlja, poput dana mrmota, jedna od mnogobrojnih noći ove sezone u kojima Real nije uspevao da slomi protivnike koje je morao i zbog čega već odavno nije na putu da proslavi odbranu titule.

A onda u 75. minutu sjajno izveden korner Iska, još bolji skok Edera Militaoa i izuzetno precizan udarac glavom, posle kojeg golman Erera ništa nije mogao i Madriđani su konačno poveli.

Od tada je sve bilo lakše, ali bukvalno. Jer samo pet minuta kasnije Benzema je proigrao Kazemira, koji je nespretno zakačio loptu, ali ispostavilo se da je tom reakcijom promenio smer lopte, zbunio Ereru i doveo Real u vođstvo 2:0, koje je garantovalo sigurnu završnicu.

Real je došao do velike pobede, kojom ostaje drugi sa 74 boda, dva manje od lidera Atletika, a tri više od Barselone uz utakmicu više. U narednom kolu dočekuje Sevilju, koja zaostaje za Realom četiri boda uz utakmicu manje, a ukoliko pobede, nadaće se da Atletiko neće slaviti na Kamp Nou jer bi tada preuzeli prvo mesto. Osasuna je 11. sa 40 bodova.