Real i Juve pobedili, PSŽ osvojio bod, Vlahovićev prvi gol u LŠ, Mesiju jubilej

Adrien Rabiot of Juventus celebrates with team mate Dusan Vlahovic after scoring their sides first goal during the UEFA Champions League group H match between Juventus and Maccabi Haifa FC at Allianz Stadium on October 05, 2022 in Turin, Italy. Juventus v Maccabi Haifa FC: Group H - UEFA Champions League
Izvor: (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Fudbaleri Juventusa uspeli su nakon velikih muka da pobede tim Makabija iz Haife sa 3:1 u meču trećeg kola H grupe Lige šampiona.

Liga šampiona

Stara dama je u Torinu dočekala prvaka Izraela i stigla do prve pobede i prvih bodova u Ligi šampiona.

Nakon dve propuštene šanse Dušana Vlahovića u 11. i 13. minutu (na dodavanje Filipa Kostića), Juve je poveo u 35. minutu. Bila je to kombinacija bivših igrača Pari Sen Žermena. Sjajnu asistenciju zabeležio je Anhel di Marija, a gol postigao Adrijen Rabio.

Argentinac je bio veoma raspoložen za igru i na startu drugog poluvremena upisao je novu sjajnu asistenciju. Ovog puta za Dušana Vlahovića. Reprezentativac Srbije je u 50. minutu sam izašao ispred golmana Koena i poslao loptu u mrežu. Njegov prvi gol u Ligi šampiona ove sezone, drugi u karijeri.

Mogao je Vlahović vrlo brzo do novog pogotka, najpre ga je u 59. minutu ponovo proigrao Di Marija, ali ovog puta srpski golgeter nije uspeo da nadmudri golmana Makabija. U 66. minutu isti igrači u akciji, još jednom je Argentinac sjajno proigrtao Vlahovića, koji obilazi golmana i postiže novi gol, ali je na kraju ipak poništen zbog ofsajda.

Juventus' Dusan Vlahovic in action Champions League - Group H - Juventus v Maccabi Haifa
REUTERS/Massimo Pinca (Stalna pretnja za Izraelce: Dušan Vlahović)

I kako to obično biva, kad jedan tim ne iskoristi šanse, sledi kazna. Samo tri minuta pošto je ušao u igri Din David koristi lošu procenu golmana Šćesnog i iz kontranapada u 75. minutu postiže gol za goste iz Izraela.

U 81. minutu umalo novi šok za Juve, slobodan udarac izveo je Acili i pogodio – stativu! Isti igrač je u finišu meča još jednom pogodio stativu, ali je srećom po Juve u 84. minutu Rabio postigao svoj drugi gol na meču nakon kornera Di Marije i tree asistencije raspoloženog Argentinca.

Kostić je igrao do 66. minutu kad ga je zamenio Lokateli, dok je umesto Vlahovića u 73. minutu ušao Kin.

Juventus – Makabi Haifa 3:1 (Rabio 35, 83, Vlahović 50 – David 75).

U narednom kolu u utorak Juventus gostuje u Haifi.

Juventus' Filip Kostic in action with Maccabi Haifa's Abdoulaye Seck Champions League - Group H - Juventus v Maccabi Haifa

REUTERS/Massimo Pinca (Filip Kostić)

Fudbaleri Benfike i Pari Sen Žermena igrali su nerešeno 1:1 u meču trećeg kola H grupe Lige šampiona.

Benfika nikad nije izgubila u Lisabonu od nekog kluba iz Francuske. Nije ni ovog puta, ali je bila na velikom izazovu. Na svom „La Lušu“ dočekala je moćne pariske Svece. Oba tima dočekala su ovaj duel u sjajnoj formi, sa po dve pobede u prva dva kola Lige šampiona.

Nije počelo dobro do domaće Orlove. Igrao se 22. minutu kad je proradio čuveni trio gostiju. Mesi je proigrao Embapea, ovaj Nejmara, a Brazilac namestio loptu omalenom Argentincu, koji efektno pogađa dalji ugao gola nemoćnog grčkog čuvara mreže Vlahodimosa – 0:1. Mesijev drugi gol ove sezone u Ligi šampiona i protiv jubilarnog 40. različitog protivnika u Ligi šampiona.

Benfika je uzvratila četiri minuta kre kraja prvog poluvremena. Nakon nabačene lopte, lopta je zakačila bivšeg defenzivca Porta Danila Pereiru i zaršila iza leđa golmana Donarume – autogol za 1:1.

I u drugom poluvremenu su gosti imali više od igre. Nejmar je nekoliko puta ozbiljno zapretio, na samom početku je pogodio prečku, imao je priliku i iz slobodnog udarca, zatim je dobro šutirao i Embape, u šansi je bio i Hakimi, ali se Grk Vlahodimos istakao sa nekoliko odličnih intervencija.

Pretila je i Benfika u finišu, ali je na kraju ostalo nerešeno 1:1. Isti rivali igraće i u utorak, ali u Parizu.

Benfika – Pari Sen Žermen 1:1 (Danilo Pereira 41 autogol – Mesi 22)

Benfika Goncalo Ramos of Benfica is challenged by Marquinhos of Paris Saint-Germain during the UEFA Champions League group H match between SL Benfica and Paris Saint-Germain at Estadio do Sport Lisboa e Benfica on October 05, 2022 in Lisbon, Portugal. SL Benfica v Paris Saint-Germain: Group H - UEFA Champions League
(Photo by Octavio Passos/Getty Images)

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu ekipu Šahtjora u meču trećeg kola F grupe Lige šampiona.

Prvak Evrope pobedio je sa 2:1, ali je rezultat mogao da bude i mnogi ubedljiviji.

Real je od prvog minuta krenuo u ofanzivu, a visoki presing isplatio se u 13. minutu kada je mladi Brazilac Rodrigo preciznim udarcem postigao svoj prvi gol ove sezone u Ligi šampiona.

Već u u 29. minutu bilo je 2:0: Rodrigo je ovog puta bio asistent, nakon kombinacije sa Benzemom proigrao je zemljaka Vinisusa Žuniora, kome nije bilo teško da savlada golmana Anatolija Trubina.

Rodrigo Real Madrid's Rodrygo celebrates scoring their first goal Champions League - Group F - Real Madrid v Shakhtar Donetsk
REUTERS/Susana Vera

U tim trenucima izgledalo je da će Real napuniti mrežu gostiju. Međutim, u 39. minutu šok na stadionu „Santijago Bernabeu“. Bivši fudbaler Ferencvaroša Oleksandr Zubkov efektno je završio napad Šahtjora i smanjio rezultat na 2:1. Zanimljivo je da je na golu Reala stajao Ukrajinac Andrij Lunin.

U drugom poluvremenu igrači Reala propustili su nekoliko izglednih prilika, ali nikako nisu uspevali da „zatvore“ utakmicu. Na kraju su navijači malo strahovali, ali je je kraljevski klub rutinski stigao do nove treće po redu pobede i maksimalnih devet bodova za prvo mesto u grupi.

Ranije tokom dana RB Lajpcig je kao domaćin bio bolji od prvaka Škotske Seltika sa 3:1.

Rezultati i strelci: RB Lajpcig – Seltik 3:1 (Enkunku 27, A. Silva 64, 77 – Žota 47), Real Madrid – Šahtjor 2:1 (Rodrigo 13, Vinisijus 29 – Zubkov 39).

U narednom kolu sledećeg utorka biće isti rivali, ali će se utakmice igrati u Glazgovu i Varšavi – Šahtjor će biti domaćin Realu u glavnom gradu Poljske.