Rapsodija Gordog Albiona za polufinale

Fudbal 03. jul 202122:54 3 komentara
Engleska
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbalska reprezentacija Engleske poslednji je polufinalista EURO 2020 pošto je u četvrtfinalu u Rimu ubedljivo savladala Ukrajinu 4:0.

Na kraju ubedljivo najbolja partija Engleza na EURO 2020 čime je poslata jasna poruka da se četa Gereta Sautgejta neće zadovoljiti ničim manjim od same titule. Posebno što se završnica igra u Londonu.

Da će ovo biti prava rapsodija moglo se videti već na samom početku. U četvrtom minutu Sterling je sjajno uposlio Harija Kejna koji je rutinski zatresao mrežu. Do poluvremena Ukrajina je čak i imala bolje prilike za gol od Engleza ali samo u jednom navratu morao je Pikford da interveniše.

Drugo poluvreme počelo je poput prvog. Već u 47. minutu posle odličnog centaršuta Luka Šoa Hari Megvajer duplira prednost. A samo tri minuta kasnije posle novog centaršuta Šoa Kejn postiže drugi pogodak. Seriju golova zatvorio je u 63. minutu Džordan Henderson, novim golom glavom posle centaršuta Mejsona Maunta.

Engleska će se u polufinalu u sredu na Vembliju sastati sa Danskom. Dve reprezentacije odigrale su samo jedan meč na evropskim šampionatima i to 1992. kada nije bilo golova.